תעלומה: השודד הסדרתי תקף הפעם בחיפה?

המשטרה בודקת האם שוד הבנק בחיפה היום קשור לשודד הסדרתי והאלים שעדיין לא נלכד. במהלך השוד פרצו רעולי פנים וירו לעבר הפקיד, כאשר על פי נהלי המשטרה והבנק, הסניף לא היה מאובטח. האם הבנקים הפכו למטרות קלות מדי?

שוב, שוד מזוין ואלים לאור יום. הפעם, זה קרה בסניף הבנק הבינלאומי שבחיפה. על פי החשד, שני רעולי פנים פרצו לסניף, וצעקו לפקיד הבנק להעביר אליהם את הכסף. משסירב, נכנס אחד מהשודדים אל מעבר לדלפק ושדד כמה עשרות אלפי שקלים. כאשר יצאו השניים מהמקום, ירה אחד מהם לעבר הפקיד אך למרבה המזל החטיא.

התושבים במקום שהגיעו דקות לאחר מכן לסניף, התקשו להאמין כי דווקא בשכונת רוממה השקטה התרחש אירוע כה קשה ואלים. "זה נורא, וזה מסוכן", סיפרה אחת מלקוחות הבנק. עכשיו במשטרה יצטרכו לבדוק אם המקרה הזה קשור למקרי השוד הרבים שהתרחשו בישראל בתקופה האחרונה, במהלכם נהרגו שני בני אדם: יניב אנגלר ז"ל מבאר יעקב, ודוד מושיאשווילי מנצרת עילית.

בעוד חקירת המקרה נמשכת, חשוב לציין כי הסניף לא היה מאובטח - ואולי יש לבחון את שינוי הנהלים בבנקים. "לא היה צריך כאן מאבטח", קבע נצ"מ משה כהן, מפקד תחנת חיפה, "אבל בכל מקרה הנושא נבדק. מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "אנו פועלים על פי הנחיות המשטרה שקבעו כי אין צורך במאבטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת