חשד: אונס אכזרי בבסיס חיל האוויר בחיפה

חייל צה"ל חשוד כי אנס בברוטליות ובאלימות בסוף השבוע חיילת המשרתת עמו בבסיס חיל האוויר "סטלה מאריס" בחיפה."הוא אנס אותה באופן אכזרי וברוטאלי", אמר גורם בצה"ל. המתלוננת פונתה לטיפול בבית החולים, החשוד במעשה נעצר. מצ"ח פתחה בחקירה

חשד למעשה אונס בחיל האוויר. אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי האונס בבסיס השייטת בעתלית, שוב חשד למעשה אונס בצה"ל - הפעם בבסיס חיל האוויר בצפון. חייל צה"ל חשוד כי אנס חיילת המשרתת עמו בבסיס "סטלה מאריס" בחיפה בלילה שבין שישי לשבת.

גורם בצה"ל המעורה בפרטי האירוע אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בחייל וחיילת המשרתים באותו הבסיס, ביניהם ככל הנראה הייתה היכרות מוקדמת לפני האונס. לדבריו, החייל אנס את החיילת "באופן אכזרי וברוטלי מאד", וגרם לה חבלות קשות בגופה. מיד לאחר האירוע, בעודה פצועה וחבולה, היא דיווחה על האונס למפקדיה. הנגדת שקיבלת את התלונה דיווחה על כך מיד למפקדי הבסיס.

בצה"ל מציינים כי עם הדיווח הוזעקה לבסיס המשטרה הצבאית החוקרת, שעצרה את החייל החשוד במקום והוא הועבר להמשך חקירה. החיילת המתלוננת עצמה קיבלה טיפול רפואי ראשוני והועברה לאחר מכן להמשך טיפול בבית החולים, כשהיא סובלת מחבלות פיזיות ונפשיות חמורות. בעקבות הטראומה שעברה, החיילת תהיה בתקופה הקרובה תחת השגחה רפואית ונפשית.

בתקופה האחרונה התרחשו בצה"ל לא מעט מקרים של תקיפות והטרדות מיניות, ובצבא פועלים רבות על מנת למנוע מקרים כאלה באמצעות הסברה. "אנו מטפלים במקרים אלה ביד קשה", סיפר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט, והוסיף כי כי מפקדי החיילים נהגו באירוע בצורה טובה מאוד והזעיקו מיידית את השוטרים. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה נמצא בחקירת מצ"ח. עם סיום החקירה יועברו ממצאיה לעיון ולחוות דעת הפרקליטות הצבאית".

בחודש שעבר: אונס בבסיס חיל הים

בחודש שעבר הוגש כתב אישום חמור נגד רס"ר במילואים בשייטת 13, נשויו אב לילדים, בגין אונס חיילת הצעירה ממנו בכ-10 שנים בתוך בסיס היחידה שבעתלית. ההליכים נגד הנאשם עדיין מתנהלים בבית המשפט.

על פי כתב האישום, האירוע החמור התרחש במאי 2011, עת שהו איש המילואים וחיילת בדרגת רב"ט לבדם בחדר ישיבות בבסיס היחידה בעתלית. חייל המילואים ניצל את ההזדמנות בה לא היה איש נוכח מלבדם בחדר, תפס את החיילת הצעירה ואנס אותה באכזריות תוך שהיא ממררת בבכי, טוענת ש"היא לא לוקחת גלולות" ומנסה להתנגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת