על קבר בנו: חוקרת התעמתה עם אבי התאומים

הורי התאומים החשודים בהתעללות ובהריגת בנם הובאו הבוקר תחת אבטחה משטרתית כבדה לבית העלמין ירקון, עם תום השבעה על מות בנם. יחד עם קרובי משפחותיהם וחבריהם, בכו ההורים למרגלות הקבר הקטן והניחו פרחים. בתום הביקור החפוז, התעמתה אחת מחוקרות המשטרה עם האב בעודם יושבים על הקבר

מחדר החקירות לקבר הבן - ובחזרה. ההורים החשודים בהתעללות ובהריגת בנם הובאו הבוקר תחת אבטחה משטרתית כבדה לבית העלמין ירקון, ובכו על קבר בנם הפעוט. בני המשפחה הניחו פרחים במקום ואמרו תהילים. בתום האזכרה התעמתה אחת מהחוקרות עם האב.

למשך שעה קלה הופסקה הבוקר חקירתם של ההורים החשודים בהתעללות בילדיהם התאומים ובהריגת בנם. בתום השבעה למותו של הבן, הסכים בית המשפט להעניק להורים את האפשרות לבקר בבית העלמין ולהניח זרים על קברו של הפעוט.

ההורים הגיעו יחד עם בני משפחותיהם וחבריהם, וביקשו מהצלמים הרבים במקום שלא לסקר מקרוב את האזכרה. הם הניחו פרחים על הקבר וקראו תהילים, ואף ישבו זה לצד זה למשך מספר דקות ושוחחו, זאת לראשונה מאז מעצרו של האב. בתום הטקס הקצר וההתייחדות עם זכר בנם, הובלו ההורים בנפרד בחזרה לחדר החקירות. מאוחר יותר שוחררה האם למעצר בית למשך יומיים.

אלא שדקות מעטות לאחר מכן, לאחר שבני המשפחה התפזרו, הובא האב שוב לבית העלמין. אחת מחוקרות המשטרה ישבה עמו במשך דקות ארוכות על הקבר ושוחחה עמו. האב מירר בבכי לאורך כל הזמן, ובתום החקירה הושב שוב לתא המעצר.

בני המשפחה מתעקשים כי לא ישבו שבעה על התינוק המת עד שהוריו ישוחררו ממעצר. עורך דינם של ההורים, ציון אמיר, אף טען אתמול בבית המשפט כי מניעת השבעה מההורים היא עוד אחד מתרגילי החקירה של המשטרה, ולכן יש לשחררם בהקדם.

השופט לא התרשם מדבריו, והאריך את מעצרו של האב החשוד בהריגת בנו בן הארבעה חודשים בארבעה ימים נוספים לצורך המשך החקירה. מעצרה של האם הוארך עד היום.

"אקדח מעשן" נגד האב

במהלך הדיון הציגה המשטרה ראייה חדשה לבית המשפט, שאותה כינתה "אקדח מעשן". מהדיון עולה ומתחזק החשד כנגד אבי התאומים. עורך דינם של בני הזוג, ציון אמיר, ביקש לשחררם למעצר בית אך בית המשפט החליטה להאריך את מעצרם מחשש לתיאום גרסאות ושיבוש הליכי חקירה.

בתום הדיון קבע השופט אביחי דורון כי "בית המשפט נחשף לראיה החדשה שדובר בה, יש בה כדי לחזק באופן לא מבוטל את החשדות כנגד האב, ובמידה פחותה יותר אך קיימת נגד החשודה. ייאמר כי מאזן הראיות נוטה לחובתו של האב החשוד, מאזן הראיות הכללי אינו לטובתו".

"אם בדיון הקודם סברתי שקיומה של תשתית ראייתית לא יאפשר הרשעה, הרי שעוצמת מסקנה זו פוחתת", הוסיף השופט. "גם אם עדיין נדרשות ראיות נוספות, העניין הכללי מעיד שעניין לא כשר אירע בנוגע לבנם המנוח של בני הזוג - ואולי גם ביחס לבתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת