הערכה: הורי התאומים תיאמו גירסאות בבית החולים

בית משפט השלום בת"א האריך את מעצרם של ההורים החשודים בהתעללות ובהריגת בנם. המשטרה הציגה "ראיה חדשה" המשנה את תמונת הראיות, לטענתה, המהווה "אקדח מעשן" נגד האב. לפי אחת ההערכות, השניים תיאמו גירסאות עוד כשהיו בבית החולים. "מאזן הראיות נוטה לחובת האב", קבע השופט, "ברור שעניין לא כשר אירע בנוגע לבנם"

תפנית בחקירת הורי התאומים החשודים בהתעללות ובהריגה: במהלך הדיון בהארכת מעצרם שהתקיים היום בבית משפט השלום בתל אביב, חשף נציג המשטרה "ראיה חדשה" נגדם, המשנה לדבריו את כל מערך הראיות שהוצגו עד כה.

אותה ראיה, שלפי אחת ההערכות מהווה תיאום גירסאות שנעשה בין בני הזוג עוד בטרם המעצר, מחזקת את החשד נגד האב, ואינה שוללת מעורבות של האם במעשים שהובילו על פי החשד למותו של הבן. נציג המשטרה בדיון אף אמר כי הראיה היא בגדר "אקדח מעשן", הקושרת את האב למעשים. בעקבות המידע החדש, החליט השופט להאריך את מעצרו של האב בארבעה ימים נוספים, בעוד מעצרה של האם הוארך ביומיים.

על ההערכה כי בני הזוג תיאמו גירסאות עוד בבית החולים, אמר עורך דינם ציון אמיר כי "לא היה כאן שיבוש חקירה מובנה ולא שקר. אך טבעי שהם ידברו האחד עם השני".

בתום הדיון קבע השופט אביחי דורון כי "בית המשפט נחשף לראיה החדשה שדובר בה, יש בה כדי לחזק באופן לא מבוטל את החשדות כנגד האב, ובמידה פחותה יותר אך קיימת נגד החשודה. ייאמר כי מאזן הראיות נוטה לחובתו של האב החשוד, מאזן הראיות הכללי אינו לטובתו".

"אם בדיון הקודם סברתי שקיומה של תשתית ראייתית לא יאפשר הרשעה, הרי שעוצמת מסקנה זו פוחתת", הוסיף השופט. "גם אם עדיין נדרשות ראיות נוספות, העניין הכללי מעיד שעניין לא כשר אירע בנוגע לבנם המנוח של בני הזוג - ואולי גם ביחס לבתם".

"די בראיה כדי להאריך את מעצר ההורים"

השופט ציין בדבריו כי משמעות הראיה עוברת את רף הספק הסביר, ודי בה כדי להאריך מעצר האב לצורך מתן זמן נוסף לחקירה. מעצר האב הוארך עד ליום רביעי, ואילו מעצרה של האם עד מחר.

קודם להחלטת השופט, דרש פרקליט ההורים עו"ד ציון אמיר לשחרר את בני הזוג למעצר בית. "המשטרה מנסה להוציא הודאה בכוח", לדברי עו"ד אמיר. "לא תמיד אדם שמשקר הוא אשם, אדם שנמצא בחרדה זה דבר שמוליד פחד".

לאחר החלטת השופט להאריך את מעצר ההורים, ביקש סניגורם מבית המשפט לאפשר לאב החשוד לעלות לקבר בנו עם תום השבעה עליו. השופט אישר את הבקשה בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת