תינוקת נפלה מהשידה בגן ונפצעה בינוני - המטפלת חשודה שלא דיווחה

תינוקת בת 9 חודשים נפלה משידת החתלה בפעוטון ביום חמישי ונחבלה בראשה. כשאמה של התינוקת באה לאסוף אותה אחה"צ, אמרו לה הגננות כי היא "קיבלה מכה". רק בבית גילתה האם נפיחות גדולה בראשה של הילדה, ומיהרה איתה לבית החולים שם אושפזה במצב בינוני. המשטרה חקרה את אחת המטפלות תחת אזהרה בחשד לרשלנות ואי דיווח אמת

התינוקת נפצעה בינוני. אילוסטרציה (רויטרס)

התינוקת נפצעה בפעוטון - המטפלת חשודה ברשלנות. פעוטה בת 9 חודשים מאושפזת בבית החולים "איכילוב" בת"א במצב בינוני בעקבות נפילה מגובה בגן הילדים. המשטרה פתחה בחקירה.

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון, בגן ילדים בצפון תל אביב. במהלך הבוקר נפלה תינוקת בת 9 חודשים, ככל הנראה ממשטח ההחתלה שעליו שכבה אל הרצפה, גובה של כמטר שעלול להיות מסוכן מאד עבור תינוקות קטנים. התינוקת נחבלה בראש אולם הגננות לא ייחסו לכך משמעות נוספת ולא עידכנו את הורי הילדה טלפונית.

בשעות הצהריים, כשאמה של התינוקת באה לקחת אותה, סיפרו לה עובדות המקום כי הילדה "קיבלה מכה" אך לא הרחיבו. רק כאשר הגיעו האם והבת לביתן, הבחינה האם בנפיחות מאסיבית בראשה של התינוקת, ומיהרה איתה לחדר המיון. התינוקת אושפזה במחלקת טיפול נמרץ ילדים עם שברים בגולגולת, וכנהוג במקרים מסוג זה - הרופאים דיווחו מיד בחקירה.

נכון להבוקר, התינוקת מאושפזת בבית החולים לילדים "דנה" במצב יציב, ואינה מחוברת למכשירים. בשעות הקרובות היא תעבור בדיקות נוירולוגיות על מנת לוודא שהפגיעות בראשה לא גרמו לנזק מוחי ארוך טווח.

המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות בטיפול בתינוקת. בין היתר, נחקרה תחת אזהרה אחת המטפלות במקום, צעירה כבת 20. שתי מטפלות במקום נחקרו בחשד שלא דיווחו אמת לאמה של התינוקת, וכן בחשד שתיאמו גירסאות ומסרו הודאות כוזבות, ובכך שיבשו הליכי חקירה. בתום חקירתן שוחררו שלוש העובדות למעצר בית. החקירה נמשכת במרחב ירקון של המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת