חשד: בעלי מועדונים שיחדו שוטר

שוטר נעצר בחשד שהודיע לבעלי עסקים על ביקורות מתוכננות והתיר להם לצמצם את מערך האבטחה. בפרשה נעצרו ארבעה חושדים נוספים, בהם בעל חברת אבטחה. "מדובר בהאשמות שווא שיוכחו בהמשך כלא נכונות", טענו פרקליטיו של בעל חברת האבטחה

אילוסטרציה (AP)

חשד לפרשת שוחד: שוטר ממחוז תל אביב ששימש כרכז רישוי, נעצר בחשד שקיבל שוחד מבעלי מועדונים בתל אביב בתמורה להקלות באבטחה. היום (שלישי) האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו בחמישה ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, השוטר העביר לבעלי העסקים התראות על ביקורות ואישר להם להציב פחות מאבטחים. היום הובא לדיון בהארכת מעצרו גם בעלי חברת אבטחה ידועה, שעל פי החשד תיווך בין המועדונים לבין אותו שוטר. מעצרו של בעל חברת האבטחה הוארך גם כן בחמישה ימים, וחקירתם של השניים נמשכת.

השופטת מרים קסלסי קבעה כי "קיים חשד סביר בנוגע לחשדות המיוחסים למשיב". לשוטר מיוחסות בשלב זהעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכח המשרה, ושיבוש מהלכי המשפט. "אני מתרשמת כי אכן רוב הפעולות מצריכות ביצוע בעת שהמשיב מצוי במעצר, מחשש לשיבוש", הוסיפה השופטת. 

התריע על ביקורות במועדונים? ארכיון (חדשות 2)

מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נמסר כי השוטר נעצר אתמול, יחד עם עוד ארבעה אזרחים הקשורים לפעילות מועדונים בתל אביב. העצורים הנוספים חשודים בעבירות מתחום טוהר המידות על רקע רישוי עסקים. במח"ש ציינו לטובה את שיתוף הפעולה ההדוק מצד פיקוד מחוז ת"א במשטרה.

עו"ד משה שוחטמן (חדשות 2)

סניגוריו של החשודים בחברת האבטחה, שי שקד ומשה שוחטמן, מסרו בתגובה לחדשות 2 Online: "מדובר בהאשמות שווא שיוכחו בהמשך כלא נכונות. מדובר בחברה אמינה ביותר שעוסקת ברגישות באבטחה ואין לה כל קשר לפרשה".