פרשת התאומים: האב החשוד שוחרר משירות מילואים פעיל בהמלצת קב"ן

החשד נגד הורי התאומים, שאחד מהם נפטר השבוע, מתחזק. ב"קול ישראל" דווח הבוקר כי האב שהינו החשוד העיקרי בפרשה, שוחרר בעבר משירות מילואים פעיל בהמלצת קצין בריאות הנפש. האם, שעברה אתמול בדיקת פוליגרף, נמצאה דוברת שקר בשאלות שעסקו בפגיעה בילדיה

האב בבית המשפט, היום

חקירת הורי התאומים החשודים בהריגת בנם נמשכת. הבוקר חושפת עדי מאירי ב"קול ישראל" כי האב שהינו החשוד העיקרי בפרשה שוחרר משירות מילואים פעיל, בהמלצת קצין בריאות הנפש.

בנוסף, בחקירתו של האב התברר כי עשה שימוש בסמים במהלך טיפולו בילדיו הקטנים. אשתו, אמם של התאומים נכשלה אתמול בבדיקת הפוליגרף שעברה. ב"ידיעות אחרונות" דווח בשאלות שבהן נפלה האם בבדיקה, מחזקות את החשדות שלפיהן להורים הייתה יד בפגיעה בתאומים.

כשנשאלה האם שמעה או ראתה פגיעה בתינוק, ענתה האם "לא", כשנשאלה כיצד נגרמו החבלות? ענתה האישה כי היא "לא יודעת". בכל המקרים, על פי הדיווח, נמצא כי האם לא דיברה אמת. בהמשך נשאלה אם ראתה מי היה יכול לגרום לנזק כזה, והאם בעלה עושה שימוש בסמים.

אביהם של התאומים טרם נבדק בפוליגרף, אך אמור לעבור בדיקה דומה בקרוב.

התגלו שברים בגולגולתו של התאום 

אתמול בצהריים התיר לפרסום בית משפט השלום  כי נמצאו שברים בגולגולתו של התאום בן הארבעה חודשים, שנפל על פי החשד קורבן להתעללות חמורה מצד הוריו. במהלך הדיון בהארכת מעצרו של האב החשוד בהריגה, חשף נציג המשטרה מספר ממצאים מהנתיחה שבוצעה בתינוק. מהממצאים עולה כי בגולגולתו נמצאו מספר שברים, אולם עדיין לא ברור אם הם שגרמו למותו.

כל הממצאים מובילים לכך שמישהו פגע בתינוק. בשלב זה עדיין לא ברור חד משמעית מי אחראי לאותם שברים, אולם לפי גרסת המשטרה, החשוד העיקרי הוא האב. בתום הדיון הדגיש השופט שאין ראיה חותכת וחד משמעית נגד האב, אך אם לוקחים את כלל הראיות בתיק - המאזניים נוטות כלפי אשמתו של האב.

החוקר המשטרתי הוסיף כי החשד נגד האב מתחזק גם מאחר ובמספר הזדמנויות שהוטחו בפניו ממצאים חדשים מהנתיחה, הוא בחר שלא להתעמת איתן והעדיף להשיב כי "אינו יודע" או "אינו זוכר".

עוד התברר בדיון כי החשד לפיו התינוקות נפגעו מטלטול במהלך "בייבי יוגה" - אינו נכון. השופט אמר כי הפגיעה בתינוק היא כתוצאה מ"פעולה פיזית" ולא מחלה גנטית או התעמלות מסוג כלשהו. בתום הדיון האריך השופט את מעצרו של האב החשוד ב-4 ימים, על מנת לאפשר למשטרה לסיים את החקירה ולנסות למצוא הוכחה חד-משמעית כי האב החשוד הוא האחראי למות בנו.

אתמול: עימות במשטרה בין ההורים

שלשום נערך המסע האחרון של התינוק, בבית העלמין ירקון. הוריו של התינוק החשודים בהריגתו הורשו להגיע להלוויה, האם ממעצר הבית והאב שמוחזק במעצר. אתמול נותחה גופתו של הפעוט במכון לרפואה משפטית באבו כביר. המשפחה הורשתה לשלוח דגימות של עור ודם למכונים בינלאומיים המתמחים באיתור מחלות נדירות.

מיד בתום ההלוויה נלקחה האם לחקירה נוספת. ההערכה היא שהמשטרה ערכה עימות בין ההורים עם לאחר שהתקבלו תוצאות הנתיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת