"תג מחיר" בעכו: דגל פלסטין על פסל נפוליאון

פסלו של הקיסר הצרפתי שכבש את עכו לפני מאתיים שנה הושחת הערב ע"י צעיר מהיישוב טמרה: הוא ריסס עליו כתובות "תג מחיר", הסיר את דגל ישראל ותלה עליו את דגל פלסטין. שעה קלה לאחר מכן הסגיר עצמו הצעיר למשטרה וכעת הוא נחקר. "אני לא מפחד", אמר לשוטרים

הפסל שהושחת בעכו (אתר PANET)

"תג מחיר" נגד הכובש מצרפת: אחסן עוראבי, צעיר תושב טמרה שבצפון נחקר על ידי המשטרה בחשד כי ריסס כתובות נאצה ותלה את דגל פלסטין על פסלו של נפוליאון בונפרטה בעכו. אחרי שביצע את המעשה הסגיר את עצמו למשטרה - ונלקח לחקירה.

עוראבי הסיר את דגל ישראל, הניף את דגל פלסטין וריסס את המילים "תג מחיר" וכן את שמו על הפסל המוצג בעיר - אותה כבש נפוליאון בראשית המאה ה-19. "כן, עשיתי זאת. איני מפחד, והסגרתי את עצמי למשטרה", אמר הערב. לאחר שהסגיר עצמו למשטרה, נוקה הפסל והוסר ממנו הדגל.

פקחים ושוטרים פעלו לתיקון הפסל

"במשטרת עכו התקבל דיווח על השחתת הפסל של נפוליאון בעיר", נמסר הערב מהמשטרה. "שעה קלה לאחר פתיחת החקירה הסגיר עצמו למשטרה הצעיר שטען כי עשה זאת, וכעת הוא נחקר בתחנת המשטרה".

מעיריית עכו נמסר: "עם היוודע המקרה נשלחו מיד פקחים למקום ופעלו בסיוע עם השוטרים להוריד את דגל פלסטין, להחזיר את דגל ישראל ולמחוק את הכתובות שרוססו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת