הותר לפרסום: התגלו שברים בגולגולתו של התאום

מעצרו של האב החשוד בהריגת התאום בן ה-4 חודשים הוארך ב-4 ימים. נציג המשטרה חשף בדיון חלק מממצאי נתיחת גופת התינוק, מהם עולה כי בגולגולתו של התאום נמצאו מספר שברים, אולם לא ברור אם הם אלו גרמו למוות. השופט קבע כי אין חשד שהתינוק נפגע במהלך התעמלות או יוגה, אלא מ"פעולה פיזית"

בית משפט השלום התיר לפרסום בצהריים כי נמצאו שברים בגולגולתו של התאום בן הארבעה חודשים, שנפל על פי החשד קורבן להתעללות חמורה מצד הוריו. במהלך הדיון בהארכת מעצרו של האב החשוד בהריגה, חשף נציג המשטרה מספר ממצאים מהנתיחה שבוצעה בתינוק. מהממצאים עולה כי בגולגולתו נמצאו מספר שברים, אולם עדיין לא ברור אם הם שגרמו למותו.

כל הממצאים מובילים לכך שמישהו פגע בתינוק. בשלב זה עדיין לא ברור חד משמעית מי אחראי לאותם שברים, אולם לפי גרסת המשטרה, החשוד העיקרי הוא האב. בתום הדיון הדגיש השופט שאין ראיה חותכת וחד משמעית נגד האב, אך אם לוקחים את כלל הראיות בתיק - המאזניים נוטות כלפי אשמתו של האב.

האב בבית המשפט, היום

החוקר המשטרתי הוסיף כי החשד נגד האב מתחזק גם מאחר ובמספר הזדמנויות שהוטחו בפניו ממצאים חדשים מהנתיחה, הוא בחר שלא להתעמת איתן והעדיף להשיב כי "אינו יודע" או "אינו זוכר".

עוד התברר בדיון כי החשד לפיו התינוקות נפגעו מטלטול במהלך "בייבי יוגה" - אינו נכון. השופט אמר כי הפגיעה בתינוק היא כתוצאה מ"פעולה פיזית" ולא מחלה גנטית או התעמלות מסוג כלשהו. בתום הדיון האריך השופט את מעצרו של האב החשוד ב-4 ימים, על מנת לאפשר למשטרה לסיים את החקירה ולנסות למצוא הוכחה חד-משמעית כי האב החשוד הוא האחראי למות בנו.

אתמול: עימות במשטרה בין ההורים

אמש נערך המסע האחרון של התינוק, בבית העלמין ירקון. הוריו של התינוק החשודים בהריגתו הורשו להגיע להלוויה, האם ממעצר הבית והאב שמוחזק במעצר. אתמול נותחה גופתו של הפעוט במכון לרפואה משפטית באבו כביר. המשפחה הורשתה לשלוח דגימות של עור ודם למכונים בינלאומיים המתמחים באיתור מחלות נדירות.

מיד בתום ההלוויה נלקחה האם לחקירה נוספת. ההערכה היא שהמשטרה ערכה עימות בין ההורים עם לאחר שהתקבלו תוצאות הנתיחה.

בחקירותיהם סיפרו ההורים כי טרם מותו, הילד עבר שיעורי התעמלות בקופת חולים ואולי יש להם קשר למותו. ד"ר איילת רימון, מנהלת חדר מיון בבית החולים דנה לילדים אומרת כי "מצד אחד, אין לשיעורי ההתעמלות יתרון רפואי שאנו יודעים עליו, מצד שני לא שמענו על נזק אמיתי שעליו מדובר במחקרים שנעשו בעולם הרפואה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת