אחרי נתיחת התאום שמת: האם נלקחה לחקירה

בתום הלווית התאום שלפי החשד טולטל, האם נלקחה לחקירה נוספת. גם האב נחקר וככל הנראה החוקרים מעמתים את השניים עם תוצאות הנתיחה, שפרטיה חסויים. סבתם של התאומים: זה הרס אותי, אבל אני משתדלת להיות חזקה

היום נערך המסע האחרון של התינוק בן ארבעה חודשים שאיבד את חייו בנסיבות לא ברורות, בבית העלמין ירקון התכנסו הערב מאות חברים ובני משפחה שנותרו המומים ומבולבלים.

הוריו של התינוק החשודים בהריגתו הורשו להגיע להלוויה, האם ממעצר הבית והאב שעדיין עצור - מחדר החקירות. הבוקר נותחה גופתו של הפעוט במכון לרפואה משפטית באבו כביר, צו איסור פרסום הוצא על תוצאות הנתיחה, אך המשפחה הורשתה לשלוח דגימות של עור ודם למכונים בינלאומיים המתמחים באיתור מחלות נדירות.

מיד בתום ההלוויה נלקחה האם לחקירה נוספת והיא נחקרת בשעות אלה ממש. האב נמצא יחד איתה, ההערכה היא שלמעשה השניים מעומתים על ידי השוטרים עם תוצאות הנתיחה מהבוקר.

בחקירותיהם סיפרו ההורים כי טרם מותו, הילד עבר שיעורי התעמלות בקופת חולים ואולי יש להם קשר למותו. ד"ר איילת רימון, מנהלת חדר מיון בבית החולים דנה לילדים אומרת כי "מצד אחד, אין לשיעורי ההתעמלות יתרון רפואי שאנו יודעים עליו, מצד שני לא שמענו על נזק אמיתי שעליו מדובר במחקרים שנעשו בעולם הרפואה".

"אני נמצאת בסרט אימה"

שעה לפני כן בדירה במרכז הארץ התארגנה הסבתא להלווית הנכד שלה, שאותו הכירה רק ארבעה חודשים. היא נאלצת להתמודד עם טרגדיה כפולה - מות נכדה ומעצר בנה. "אני נמצאת בסרט אימה. האם צלצלה אליי שאבוא לשמור על הילדה, שהילד לא נשם ושהם רצים למיון, חטפתי שוק, אז המשטרה נכנסה לפעולה, התחילה לחקור את כולם, כולנו בהלם, אני מכירה את הבן שלי", אומרת.

אמש הכריזו השוטרים על ראיות חדשות בתיק נגד האב. גורם במשטרה סיפר שבגרסתו נפלו מספר סתירות. "הוא נמצא במצב נפשי כל כך ירוד שהבן שלו הלך, ושמים אותו במקום שהוא בחיים לא פילל ולא מילל. אולי חקרו אותו והוא אמר פעם 'אחת שתיים שלוש', ואז 'שלוש אחת שתיים", ציינה הסבתא.

"זה הרס אותי מאוד אבל אני משתלת להיות חזקה"

מאז שהתאומים אושפזו בבית החולים, המשפחה לא משה ולא זזה ממיטתם, דואגים מטפלים ומנסים לשאוב כוחות מהפעוטה שנשארה בחיים ונותרה לצד אחיה.

"זה הרס אותי מאוד אבל אני משתלת להיות חזקה, אני חייבת, אני מטפלת פה בילדה, היא מאוד חייכנית, מתוקה בובה, החיוך שלה נותן לנו כוחות להמשיך ולשרוד, אין לנו ברירה אחרת, חייבים", סיפרה הסבתא בכאב.

עדיין לא ברור מה יעלה בגורל הפרשה, הרבה תלוי בתוצאות הנתיחה הסופית ובאם המשטרה תקבל את הטענות הנחרצות של ההורים שלא טלטלו את ילידהם. כך או כך התמונות הללו של הורים בוכים בכי קורע לב, רק מוסיפות מעטה מסתורין נוסף לפרשה הסבוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת