הותר לפרסום: פוענח רצח הבכיר הנוצרי ביפו

המשטרה התירה היום לפרסום כי נעצרו 3 תושבי יפו החשודים ברצח גבי קדיס, יו"ר האגודה הנוצרית-אורתודוכסית בעיר, בחג המולד. אחד החשודים הוא טלאל אבו-מאנה, יו"ר האגודה לשעבר, אשר השתלט על מבנה בשווי 10 מיליון שקל בעיר שהיה שייך לאגודה. קדיס ניסה להשיב את הנכס לידי האגודה - ונרצח על הרקע הזה

הותר לפרסום: המשטרה עצרה שלושה תושבי יפו בחשד למעורבות ברצח יו"ר האגודה הנוצרית-אורתודוכסית בעיר, גבי קדיס, במהלך תהלוכת חג המולד. הרקע לרצח, כך חושדים במשטרה, הוא סכסוך בין החשודים לבין קדיס בגין מינויו של ליו"ר האגודה ופעילותו להשבת נכס ששוויו כ-10 מיליון שקלים לידי האגודה. החשודים השתלטו על המבנה בשנים האחרונות. אחד החשודים היה בעברו ראש האגודה האורתודוכסית בעצמו.

רצח קדיס אירע ב-6 בינואר, בסיום תהלוכת חג המולד ברחוב יפת ביפו. רוצחו לבש על פי החשד תחפושת של סנטה קלאוס - ודקר אותו למוות. מספר שעות לאחר האירוע, עצרו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב שישה חשודים.

אחד החשודים הוא טלאל אבו מאנה בן 55, תושב יפו, שהיה מסוכסך עם קדיס. אבו מאנה עצמו כיהן בעבר כיו"ר האגודה הנוצרית-אורתודוכסית ועל פי החשד בתקופת כהונתו השתלט על אותו נכס, השייך לאגודה.

אבו מאנה נחשד בקשירת קשר לביצוע הרצח וסיוע לאחר מעשה. במשטרה חושדים שהוא זה ששלח את החשודים ברצח, תאופיק דאלו בן 24, ופואד בן ג'מיל אבו-מאנה, בן 25, לדקור את קדיס בחג המולד. על פי הערכות המשטרה, בן ג'מיל הוא זה שהתחפש לסנטה קלאוס.

אתמול הוגשה נגד השלושה הצהרת תובע ומעצרם הוארך עד ליום חמישי הקרוב, אז גם יוגש נגדם כתב אישום. על פי החשד, זו הפעם השלישית בה ניסו המעורבים להתנקש בחייו של קדיס. הפעם בחרו החשודים את העיתוי של תהלוכת חג המולד מכיוון שידעו שיוכלו להסתתר בין ההמון בקהל.

במשטרה מדגישים כי ההתקדמות בפרשה התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה של הקהילה הנוצרית-אורתודוכסית ביפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת