עדי ראייה: "דוד קפץ על השודד ונשך אותו לפני שנורה ונהרג"

עדי ראייה שהיו בסניף בו נרצח דוד מושיאשווילי בן ה-49, מספרים על אומץ לבו שהביא אותו להתעמת עם השודד. "הוא קפץ עליו מאחור, חיבק ונשך אותו כדי לנסות להשתלט על היד שהחזיקה את האקדח, בגלל זה הוא חטף שתי יריות בראש", סיפרו. בינתיים נמשכים החיפושים אחר השודד שנמלט

נמשכים החיפושים אחר השודד שרצח את דוד מושיאשווילי בסניף בנק הדואר בנצרת עלית. במשטרה ממשיכים לגבות עדויות מאנשים שהיו בסניף בזמן השוד שהסתבך, מהן עולה כי הנרצח התעמת עם השודד, וניסה להשתלט עליו לפני שנורה פעמיים בראשו.

אחד מעדי הראייה הוא שי חג'ג', שהינו ככל הנראה האדם האחרון שדיבר עם מושיאשווילי לפני מותו. בריאיון לגלי צה"ל, סיפר חג'ג' על ההתרחשויות. "הגעתי לדואר וחיכיתי בתור, ואז שמתי לב שהשארתי מסמך במכונית. הלכת לאוטו ואיך שיצאתי נכנס השודד לבנק. הוא הוריד ישר כובע על הפנים כדי שלא יזהו אותו, הניח את ידו על האקדח וצעק 'זה שוד, תביאו לי את השקית עם הכסף'".

חג'ג' סיפר שכששמע את הצעקות, היה בטוח שמדובר בבדיחה. "לא האמנתי שהדבר הזה קורה באמת, אך אחרי שנייה שמעתי שתי יריות. יחד עם עוד כמה אנשים רצתי והתחבאתי מאחורי מכוניות, כדי שלא ירה עלי", שחזר.

לדברי חג'ג', "אנשים שהיו בפנים סיפרו שלאחר שהפקידה נתנה לשודד את השקית עם כסף, דוד קפץ עליו מאחור, חיבק ונשך אותו כדי לנסות להשתלט על היד שהחזיקה את האקדח, בגלל זה הוא חטף שתי יריות בראש".

"עדיף לא להסתכן ולשמור על החיים"

"הוא היה מאחורי בתור ונתתי לו לעבור כי הוא סיפר שבדיוק נולד לו נכד", נזכר חג'ג' בשיחה האחרונה עם מושיאשווילי. "לדעתי, אנשים לא צריכים לנסות להציל את המצב, עדיף לעמוד בצד על מנת לא להיפגע, ובכך לשמור על החיים".

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים, חיזק את דבריו של חג'ג'. "עדיף שאנשים לא מיומנים יעזבו ולא יתערבו במקרים כאלו - מדובר רק בכסף. שום סכום כסף לא שווה חיי אדם, בשביל זה יש משטרה וכוחות ביטחון", הדגיש.

דוד מושיאשווילי אמור היה להגיע אתמול לסניף בנק הדואר בנצרת עילית, כדי לקבל לידיו את דמי קצבת הנכות שלהם הוא זכאי. אלא שאת התכנית שיבשה הבשורה המשמחת על הולדת נכדה חדשה: הוא מיהר לבקר את בתו ואת בת המשפחה החדשה בבית היולדות - ודחה ביום את נטילת הקצבה. הבוקר, בסניף בנק הדואר שבו התייצב, הוא נורה למוות על ידי רעול פנים.

מושיאשווילי, בן 49 במותו, הותיר אחריו שישה ילדים.

"סרקנו כל כיוון בריחה אפשרי"

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סיפר מפקד ימ"ר צפון, ניצב-משנה מיכאל שפשק, על מאמצי המשטרה לשים ידה על האחראי לשוד ולירי הקטלני. "החקירה החלה מרגע קרות האירוע", הוא אמר בשיחה עם ערוץ החדשות באינטרנט. "הגענו לזירה מהר מאוד, ובתוך דקות הכוחות סגרו את הזירה".

שפשק אמר כי חרף הפריסה המוגברת, עדיין לא התגלה מקום מחבואו של החשוד: "ערכנו סריקות רגליות בלווי מטוס בכל הרחובות באזור ובכל כיוון בריחה אפשרי של החשוד. נכון לשלב זה, לא עלה כל איתור".

על הצעדים הבאים שבכוונת אנשיו לנקוט, אמר שפשק כי "במקביל לכל פעולות החקירה אנו מתשאלים עדים ובודקים את תיעוד מצלמות האבטחה באזור. בשלב זה, החקירה הופכת להיות סמויה עד שנגיע לחשוד כלשהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת