השוד בצפון: הנרצח בא לקחת את קצבת הנכות - ונורה למוות

רק אתמול התבשר דוד מושיאשווילי בן ה-49 על הולדת נכדתו החדשה, מה שהביא אותו לדחות ביום את הסידורים שתכנן. הבוקר התחלפה השמחה באבל כבד - כשהוא ניסה לחסום בגופו שודד רעול פנים ושילם על כך בחייו. מושיאשווילי הותיר אחריו שישה ילדים

דוד מושיאשווילי אמור היה להגיע אתמול לסניף בנק הדואר בנצרת עילית, כדי לקבל לידיו את דמי קצבת הנכות שלהם הוא זכאי. אלא שאת התכנית שיבשה הבשורה המשמחת על הולדת נכדה חדשה: הוא מיהר לבקר את בתו ואת בת המשפחה החדשה בבית היולדות - ודחה ביום את נטילת הקצבה. הבוקר, בסניף בנק הדואר שבו התייצב, הוא נורה למוות על ידי שודד רעול פנים.

מושיאשווילי, בן 49 במותו, הותיר אחריו שישה ילדים. בשעות הבוקר נכנס החשוד במעשה לסניף בנק הדואר ואיים באקדח על הכספרית. זו לא חשבה פעמיים - ומסרה לו סכום כסף בלתי ידוע בתוך שקית. הוא פנה לעזוב את המקום עם השלל, אלא שאז חסם מושיאשווילי את דלת היציאה - ונפגע משני קליעים שירה לעברו השודד.

מושיאשווילי נפל על הקרקע והחל מתבוסס בדמו, בזמן שהחשוד במעשה הצליח להימלט. הוא הובהל לבית החולים "העמק" שבעפולה במצב קשה מאוד, שם נאלצו הרופאים לקבוע לבסוף את מותו.

כוחות גדולים של מחוז צפון במשטרה פתחו בסריקות אחר היורה בסיוע מסוק. לפי חקירה ראשונית, המתין לו מחוץ לסניף בנק הדואר רכב מילוט. 

"סרקנו כל כיוון בריחה אפשרי"

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סיפר מפקד ימ"ר צפון, ניצב-משנה מיכאל שפשק, על מאמצי המשטרה לשים ידה על האחראי לשוד ולירי הקטלני. "החקירה החלה מרגע קרות האירוע", הוא אמר בשיחה עם ערוץ החדשות באינטרנט. "הגענו לזירה מהר מאוד, ובתוך דקות הכוחות סגרו את הזירה".

שפשק אמר כי חרף הפריסה המוגברת, עדיין לא התגלה מקום מחבואו של החשוד: "ערכנו סריקות רגליות בלווי מטוס בכל הרחובות באזור ובכל כיוון בריחה אפשרי של החשוד. נכון לשלב זה, לא עלה כל איתור".

על הצעדים הבאים שבכוונת אנשיו לנקוט, אמר שפשק כי "במקביל לכל פעולות החקירה אנו מתשאלים עדים ובודקים את תיעוד מצלמות האבטחה באזור. בשלב זה, החקירה הופכת להיות סמויה עד שנגיע לחשוד כלשהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת