אם התאומים שוחררה למעצר בית

ביהמ"ש החליט להיענות לבקשת המשטרה והאריך את מעצר הורי התאומים. האב ישהה במעצר שלושה ימים נוספים, בעוד האם תועבר למעצר בית למשך שבוע עד לדיון נוסף. השניים חשודים בהריגה, בהתעללות בחסר ישע ובתקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש. במקביל, בתם התינוקת שוחררה מבית החולים לידי אפוטרופוס

האב למעצר - האם למעצר בית: הורי התאומים בני הארבעה חודשים, שאחד מהם נפטר אתמול, הובאו בשעות הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב, שם הוחלט להאריך את מעצר האב בשלושה ימים. נציג המשטרה בדיון ביקש מבית המשפט לשחרר את האם למעצר בית בן שבועיים, במהלכו ייאסר עליה ליצור קשר כלשהו עם בני משפחתה ועם בעלה. בתום הדיון, הוחלט כי האם תשהה במעצר בית במשך שבוע בלבד.

אביהם של התאומים חשוד שטלטל את בנו ואת בתו - וגרם למות התינוק. נציג המשטרה ציין כי החוקרים השיגו "ראיות חדשות", לדבריו, נגד האב, ולכן יש צורך בהמשך מעצרו וחקירתו. החשדות החדשים נגד ההורים - בעקבות מותו של הפעוט - הם הריגה, תקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש והתעללות פיזית ונפשית בחסר ישע.

גם אתמול לא הייתה התקדמות דרמטית בחקירת ההורים והם לא הודו במיוחס להם. לאחר מות התינוק שלשום, החמיר החשד מהתעללות - להריגה. ההורים, באמצעות סניגורם עו"ד ציון אמיר, דורשים לשחררם לביתם באופן מידי משום שהמשטרה לא הצליחה למצוא "ראייה חותכת" להתעללות מצדם.

במקביל, התינוקת שוחררה מבית החולים "שיבא" בתל השומר לאחר שמצבה השתפר בצורה משמעותית. האפוטרופסות על התינוקת נלקחה מההורים החשודים בהתעללות, והיא הועברה לאחד מבני המשפחה, זאת עד שיוחלט על הגשת או אי הגשת כתב אישום נגדם.

אמש, בצעד יוצא דופן, נעתר בית המשפט נעתר לבקשת ההורים לפיה בנתיחת גופת התאום שמת, שאמורה להתבצע ביממה הקרובה יהיה נוכח רופא מטעמה של המשפחה. מי שיבצע את הנתיחה יהיה רופא של המכון לרפואה משפטית - אשר אינו פרופ' יהודה היס, ראש המכון. אותו רופא, כך על פי ביהמ"ש, יהיה אדם שלא ראה את תוצאות הנתיחה של פרופ' היס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק