ביהמ"ש יחליט אם לשחרר את הורי התאומים החשודים בהריגה

הורי התאומים בני ה-4 חודשים, החשודים בהריגה לאחר שאחד מהם נפטר אתמול בביה"ח שיבא, יובאו הבוקר לבית המשפט שיחליט אם להאריך את מעצרם במספר ימים נוספים לצרכי החקירה - או לשחררם לביתם לאחר שלא נמצאה "ראייה חותכת" להתעללות מצדם. אמש הורה בית המשפט לאפשר לרופא מטעם ההורים להיות נוכח בנתיחת גופת הפעוט

המשטרה תבקש היום מבית המשפט להאריך שוב את מעצרם של הורי התאומים בני הארבעה חודשים, שאחד מהם נפטר אתמול. גם אתמול לא הייתה התקדמות דרמטית בחקירה וההורים לא הודו במיוחס להם. לאורך הדיון התקשה האב לעצור את דמעותיו ובכה באולם.

בעקבות מותו של אחד התינוקות אתמול והחמרת החשד מהתעללות להריגה, המשטרה תבקש מבית המשפט להאריך את מעצר ההורים במספר ימים נוספים, זאת כדי להשלים את החקירה שהופרעה בימים האחרונים שוב ושוב בשל דיונים משפטיים ומצבו של התינוק. ההורים, באמצעות סניגורם עו"ד ציון אמיר, דורשים לשחררם לביתם באופן מידי משום שהמשטרה לא הצליחה למצוא "ראייה חותכת" להתעללות מצדם.

במקביל, האפוטרופסות על התינוקת שמצבה טוב נלקחה מההורים החשודים בהתעללות, והועברה לאחד מבני המשפחה, זאת עד שיוחלט על הגשת או אי הגשת כתב אישום נגדם.

אמש, בצעד יוצא דופן, נעתר בית המשפט נעתר לבקשת ההורים לפיה בנתיחת גופת התאום שמת, שאמורה להתבצע ביממה הקרובה יהיה נוכח רופא מטעמה של המשפחה. מי שיבצע את הנתיחה יהיה רופא של המכון לרפואה משפטית - אשר אינו פרופ' יהודה היס, ראש המכון. אותו רופא, כך על פי ביהמ"ש, יהיה אדם שלא ראה את תוצאות הנתיחה של פרופ' היס.

לאחר שנקבע אתמול בבוקר מותו של התינוק בן הארבעה חודשים. זוג ההורים הובאו על ידי השוטרים לבית החולים כדי להיפרד מבנם. על פי הסיכום בין סניגורם עו"ד ציון אמיר למשטרה, ההורים ישוחררו ממעצר כדי להיות נוכחים בהלוויתו של בנם, אולם טרם ברור מתי תתקיים ההלוויה.

ההורים קיוו לנס

ביום חמישי האחרון קבעו מומחים בבית החולים כי התינוק נמצא במצב של מוות מוחי. לאורך סוף השבוע קיוו ההורים לנס ולא הורו על ניתוקו ממכונות, זאת למרות שהרופאים חושבים שאפסו הסיכויים להצילו.

מחר ייפגשו בני משפחותיהם של ההורים עם גורמי הרווחה כדי לדון בעתידה של הפעוטה שנותרה בחיים מבין התאומים, המאושפזת עדיין בבית החולים אך מצבה משתפר מיום ליום. "אין טעם להשאיר אותה בבית החולים", אמרו קרובי משפחה והוסיפו: "נושא האפוטרופסות על הילדה לא נידון עד כה. זו החלטה של ההורים ושלהם בלבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק