ביהמ"ש: רופא מטעם המשפחה יהיה נוכח בניתוח גופת הפעוט

בתום דיון ממושך, החליט הערב בית המשפט להיעתר לבקשת המשפחה ולאפשר לרופא מטעמה להיות נוכח בנתיחת גופת הפעוט בן ה-4 חודשים, שמת הבוקר בבית החולים. הרופא לא ייחשף קודם לכן לממצאי הבדיקה של פרופ' היס, שהצביעה על התעללות מצד ההורים. מחר: המשטרה תבקש להאריך את מעצר ההורים

בית המשפט נעתר לבקשת ההורים הנחשדים בהתעללות בתאומיהם, ובנתיחת גופת התאום שמת היום, שאמורה להתבצע ביממה הקרובה יהיה נוכח רופא מטעמה של המשפחה. מי שיבצע את הנתיחה יהיה רופא של המכון לרפואה משפטית - אשר אינו פרופ' יהודה היס, ראש המכון. אותו רופא, כך על פי ביהמ"ש, יהיה אדם שלא ראה את תוצאות הנתיחה של פרופ' היס.

במקביל, תבקש מחר המשטרה להאריך את מעצרם של ההורים בחשד להריגה. גם היום בחקירתם לא הייתה התקדמות דרמטית וההורים לא הודו במיוחס להם. לאורך הדיון התקשה האב לעצור את דמעותיו ובכה באולם.

בבית החולים "שיבא" בתל השומר מת הבוקר התינוק בן הארבעה חודשים. זוג ההורים הובאו על ידי השוטרים לבית החולים כדי להיפרד מבנם. על פי הסיכום בין סניגורם עו"ד ציון אמיר למשטרה, ההורים ישוחררו ממעצר כדי להיות נוכחים בהלוויתו של בנם. טרם ברור מתי תתקיים ההלוויה.

כעת, לאחר שנקבע סופית מותו של התינוק, ייתכן כי ההורים יואשמו בסעיף של הריגה ולא רק בסעיפי תקיפת קטין והתעללות. עם זאת, החקירה במשטרה עדיין לא העלתה ראיות חותכות המצביעות על התעללות מצד ההורים.

ההורים קיוו לנס

ביום חמישי האחרון קבעו מומחים בבית החולים כי התינוק נמצא במצב של מוות מוחי. לאורך סוף השבוע קיוו ההורים לנס ולא הורו על ניתוקו ממכונות, זאת למרות שהרופאים חושבים שאפסו הסיכויים להצילו.

מחר ייפגשו בני משפחותיהם של ההורים עם גורמי הרווחה כדי לדון בעתידה של הפעוטה שנותרה בחיים מבין התאומים, המאושפזת עדיין בבית החולים אך מצבה משתפר מיום ליום. "אין טעם להשאיר אותה בבית החולים", אמרו קרובי משפחה והוסיפו: "נושא האפוטרופסות על הילדה לא נידון עד כה. זו החלטה של ההורים ושלהם בלבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק