דילמת ההורים: האם לנתק את התינוק ממכשירי ההנשמה?

הוריהם של התאומים בני הארבעה חודשים, שאחד מהם מת מוות מוחי, יצטרכו לקבל בעצמם את ההחלטה אם לנתק אותו ממכונות ההנשמה, דילמה שעשויה להשפיע על החשד נגדם - התעללות או הריגה. בינתיים, ממשיכים ההורים לטעון בחקירה כי לא הפעילו אלימות או כוח כלפי ילדיהם ומחפשים מקרים דומים שקרו בארץ ובעולם

הורי התאומים החשודים בהתעללות חמורה בילדיהם ייאלצו להכריע בשעות ובימים הקרובים אם לנתק את תינוקם ממכונות ההנשמה, לאחר שנקבע כי הוא נמצא במצב של מוות מוחי. כעת ההורים נמצאים במלכוד: אם ינתקו את בנם מהמכשירים - ייתכן שיואשמו בהריגה ולא בהתעללות, עבירה שהעונש עליה חמור יותר.

קרוביהם של ההורים אומרים כי השניים עדיין מקווים לנס ולכן אינם מסוגלים לקבל החלטה על ניתוק התינוק בן הארבעה חודשים מהמכשירים, זאת למרות שהרופאים חושבים שאפסו הסיכויים להצילו. בכל מקרה, החלטה כזו לא תתקבל כל עוד ההורים נמצאים במעצר.

במקביל, ייפגשו מחר בני משפחותיהם של ההורים עם גורמי הרווחה כדי לדון בעתידה של הפעוטה שנותרה בחיים מבין התאומים, המאושפזת עדיין בבית החולים אך מצבה משתפר מיום ליום. "אין טעם להשאיר אותה בבית החולים", אמרו קרובי משפחה והוסיפו: "נושא האפוטרופסות על הילדה לא נידון עד כה. זו החלטה של ההורים ושלהם בלבד".

חקירתם של ההורים נמשכה במהלך סוף השבוע ובני משפחה נוספים נחקרו בפרשה. ההורים ממשיכים לטעון כי לא הפעילו אלימות או כוח כלפי ילדיהם, ומחפשים מקרים דומים שקרו בארץ ובעולם בהם הורים הואשמו בהתעללות, אולם בהמשך התברר כי הילדים סבלו ממחלות נדירות.

מחר: בית המשפט יקבע אם לשחרר את ההורים

בית משפט השלום בתל אביב האריך ביום שישי את מעצרם של הורי התאומים. בית המשפט הגיע להחלטה להשאירם במעצר עד יום שני, בהסכמת נציגי המשטרה ופרקליטם של ההורים, עו"ד ציון אמיר. "הייתה הסכמה להארכת מעצר, תוך התחייבות לשחרר אותם לא יאוחר מיום שני", אמר עו"ד אמיר לחדשות 2 באינטרנט. "המשטרה תוכל לחזור בה רק אם תהיה ראייה ניצחת שקושרת את החשודים למעשה, כמו למשל הודאה של אחד ההורים".

"הסכמת המשטרה מלמדת באופן נחרץ כי אין בידי המשטרה כל ראייה המבססת את החשד נגד ההורים, ויתרה מכך, ההצהרה הזו מאמתת את גרסת החפות של ההורים", הוסיף הסניגור. "חלק מההסכם המשטרה הוא שבמידה ובנם ילך לעולמו (ינותק מהמכשירים) והלווייתו תתקיים לפני יום שני, יקבלו ההורים שחרור על מנת להשתתף בהלוויית בנם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק