הסייעות חושפות: כך הגננת התעללה בילדי הגן

לאחר חשיפת חדשות 2 באינטרנט על חשד להתעללות בגן ילדים בחיפה, הסייעות בגן מדברות: "הגננת חנקה את אחד הילדים", סיפרה אחת מהן. הגננת מכחישה בתוקף את הטענות שעלו נגדה. "לא היו התעללויות ולא הייתה אלימות", סיפרה הגננת להגנתה

חשד להתעללות חמורה בגן, אילוסטרציה (חדשות 2)

יומיים לאחר חשיפת חדשות 2 באינטרנט על חשד להתעללות בגן ילדים בחיפה, מתארות סייעות בגן את ההתעללות שעברו לכאורה הילדים. "אני ראיתי איך היא נוהגת בהם באלימות - היא הייתה דוחפת אותם לכיסא בכוח", סיפרה אחת הסייעות. "היא הייתה קושרת אותם לכיסאות כדי שלא יוכלו לזוז כי הם היו מאבדים שיווי משקל לטענתה".

במקרה אחר חושפת הסייעת, כי "היה ילד שהיה מסרב לסדר את המשחקים בגן - היא הייתה לוקחת אותו מהגב, מרימה אותו בתוקפנות כשרגליו באוויר וראשו בקרקע עד שהוא פחד והתחיל לצרוח".

המקרה ששבר את אחת הסייעות ,לאחריו ציינה כי היא חייבת להתלונן למנהלת הגן, היה עם אחד הילדים בזמן ארוחת הבוקר. "הוא שתה קצת מהמים שלו, ואז הוא שפך בטעות על הרצפה. אני הסברתי לו יפה שלא עושים ככה והחזרתי את הכוס לסלסלת הכוסות", סיפרה. "הגננת שאלה מה קרה, לקחה את הכוס מילאה אותה במים, ושפכה אותם בפנים שלו - הוא היה בהלם והתחיל לצרוח ולבכות". עוד הוסיפה, כי לאחר מכן היא לקחה את ראשו והטיחה אותו בשולחן לתוך המים שנשארו שם ואמרה לו - "ככה אתה תאכל".

הסייעת מתארת כי לאחר מכן היא וסייעת נוספות שוחחו במטבח ואמרו שהן חייבות לעשות משהו. "בעקבות המקרה החלטתי שאני עוזבת אחרי תקופה קצרה", סיפרה הסייעת. "התנהגו אל הילדים באלימות, התעללו בהם. אחת הסייעות אף סיפרה כי פעם אחת הגננת חנקה את אחד הילדים.

סייעות נוספות סיפרו להורי הילדים על המקרים ועל מקרים נוספים אך סירבו לשוחח עם חדשות 2 מחשש שיפוטרו מעבודתן.

הגננת החשודה: "לא הייתה אלימות או התעללות"

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הכחישה הגננת החשודה בהתעללות את טענות ההורים. "ניהלתי את קבוצת הילדים בהצלחה רבה ועל זאת העידו ההורים המרוצים לאורך השנים. הם התקשרו לילדים בסוף היום לשכנע אותם שצריך ללכת הביתה", סיפרה. "הגן גדל וכך גם צוות הסייעות, כנראה שנכשלתי בניהול הצוות שנעשה לא מרוצה וממורמר ומכך נוצרה סדרת הההכפשות על אופן עבודתי".

באשר לטענה על קשירות ילדים, אמרה הגננת, כי "שמנו להם מטפחת כחגורת בטיחות בזמן פעילות כדי שלא ייפלו". על המקרה לכאורה של הטחת הילד באוויר והחזקתו מהגוף כשהוא הפוך אמרה כי "הילדים אוהבים שעושים איתם תעלולים ותרגילים - זה גורם להם לעשות דברים כי זה משמח אותם".

"אחת המטרות החשובות שלי היא לשמור על בטיחות הילדים על ידי הקניית הרגלים ברורים. לדעתי רק בתנאי זה יכלו הילדים לרכוש עצמאות, ביטחון עצמי, פיתוח כישורים ויכולות חדשות תוך הנאה ושמחה", הדגישה בפנינו החשודה. "כואב לי שכל מה שהשקעתי ובניתי ואהבתי מסתכם בסדרת הכפשות קשות אלה - לא היו התעללויות ולא הייתה אלימות". לסיכום ציינה הגננת, כי היא בטוחה שהיא תצא חפה מפשע בחקירה. "היא במצב נפשי קשה- נעשה לה עוול", אמר לנו בעלה של הגננת החשודה. "הכל שקרים".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק