הורי התאומים עשויים להשתחרר ממעצר בשבוע הבא

כשהם אבלים וחפויי ראש בעקבות מות בנם התינוק, הובאו בצהריים הורי התאומים לבית משפט השלום בת"א, שהאריך את מעצרם ב-4 ימים נוספים בהסכמת פרקליטם עו"ד ציון אמיר. במידה ולא תהיה התפתחות דרמטית בחקירה כמו הודאה של אחד מהם בהתעללות, ישוחררו ההורים ממעצר כבר בשבוע הבא. המשטרה הבטיחה לשחררם להלווית בנם התינוק

בית משפט השלום בתל אביב האריך בצהריים בארבעה ימים את מעצרם של הורי התאומים, החשודים בהתעללות בילדיהם התאומים. בעקבות קביעת מותו המוחי של בנם התינוק, עשוי החשד להשתנות להריגה - אולם כל עוד הוא לא נותק ממכשירי ההנשמה, סעיפי האישום לא ישונו.

בית המשפט הגיע להחלטה להשאירם במעצר עד יום שני, בהסכמת נציגי המשטרה ופרקליטם של ההורים, עו"ד ציון אמיר. "הייתה הסכמה להארכת מעצר, תוך התחייבות לשחרר אותם לא יאוחר מיום שני", אמר עו"ד אמיר לחדשות 2 באינטרנט. "המשטרה תוכל לחזור בה רק אם תהיה ראייה ניצחת שקושרת את החשודים למעשה, כמו למשל הודאה של אחד ההורים".

"הסכמת המשטרה מלמדת באופן נחרץ כי אין בידי המשטרה כל ראייה המבססת את החשד נגד ההורים, ויתרה מכך, ההצהרה הזו מאמתת את גרסת החפות של ההורים", הוסיף הסניגור. "חלק מההסכם המשטרה הוא שבמידה ובנם ילך לעולמו (ינותק מהמכשירים) והלווייתו תתקיים לפני יום שני, יקבלו ההורים שחרור על מנת להשתתף בהלוויית בנם".

לאורך הדיון נראו ההורים אבלים וחפויי ראש. האם הרכינה את ראשה לאורך כל הדיון,ככל הנראה בעקבות קביעת המוות המוחי לבנה אתמול. בני משפחותיהם של ההורים הגיעו לבית המשפט כדי להביע בהם תמיכה, וזעקו לעברם "תהיו חזקים".

אמש: ההורים הובאו להיפרד מבנם

בתום סדרת בדיקות שנערכו לתינוק, קבעה אתמול בערב ועדת רופאים בבית החולים תל השומר כי הוא מת מוות מוחי ואבד כל סיכוי להציל את חייו. מצבה של אחותו התאומה משתפר ומוגדר טוב אך היא עדיין נמצאת תחת השגחה של בית החולים.

הורי התאומים קיבלו אמש את הבשורה על מות בנם בן הארבעה חודשים מחוקרי המשטרה, ובצעד יוצא דופן אף הובאו על-ידי החוקרים לבית החולים כדי להיפרד ממנו.

הבשורה על קביעת מותו המוחי של התאום הבן היכתה אמש את הוריו בתדהמה, וזמן קצר אחרי שהובאו לבית החולים ע"י החוקרים כדי להיפרד מבנם, הם התמוטטו בחדר החקירות.

האם התמוטטה בחדר החקירות

משם הם שבו לחדר החקירות כדי להמשיך בחקירה, אך החוקרים נאלצו להפסיק את החקירה לאחר שהאב התלונן על מיחושים בחזה. ניידת מגן דוד אדום פינתה אותו לבית החולים "איכילוב" בתל אביב להמשך טיפול רפואי.

רצף האירועים השפיע גם על האם, שהתמוטטה ופונתה לבית החולים תל השומר להמשך מעקב. על אף שהשניים ממשיכים לטעון כי אין להם קשר לחבלות שהתגלו בגופם של התינוק ושל אחותו התאומה, מרגע קביעת המוות, הם חשודים גם בהריגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק