הרופאים קבעו מוות מוחי של אחד התאומים

בשורה עגומה הערב מביה"ח שיבא. הצוות הרפואי קבע את מותו של התינוק שהוריו חשודים בהתעללות בו ובאחותו התאומה בת ה-4 חודשים. ההורים קיבלו את הבשורה ונפרדו מבנם. המשטרה חוקרת אותם בחשד להריגה

פרשת התאומים שהוריהם חשודים בטלטול וגרימת חבלות בהם מסתבכת: ועדת רופאים קבעה הערב מוות מוחי של אחד התינוקות, לאחר סדרת בדיקות שנערכו לו בבית החולים. הורי התאומים קיבלו את הבשורה מחוקרי המשטרה, והגיעו לבית החולים כדי להיפרד ממנו.

קביעת המוות משנה את התמונה גם מבחינת החקירה המשטרתית נגדם. למרות שהם ממשיכים לטעון כי אין להם קשר לחבלות שהתגלו בגופם של התינוק ושל אחותו התאומה בני הארבעה חודשים וחצי, מרגע קביעת המוות, הם יהיו חשודים גם בהריגה.

במסגרת החקירה, אספו החוקרים ממצאים מביתם של בני הזוג, כולל הטרמפולינה של התינוקות והמחשב המשפחתי - כל דבר שיוכל לסייע בהבנה של מה שקרה או מה הוביל לאישפוז. החוקרים ינסו לדלות מההיסטוריה של הגלישה במחשב את האתרי האינטרנט שבהם ביקרו, בניסיון להבין האם יש סימנים להתעללות או להסתרת חבלות.

יתרה מזאת, אחרי מעצרם של ההורים הגיעו כמה מהחוקרים כ"סמויים" לבית החולים, וביצעו מעקב אחרי בני משפחת ההורים בניסיון להבין מה הם יודעים ואיך הם מגיבים למעצר.

כיווני חקירה שנבדקים: עבר פסיכיאטרי ודיכאון אחרי לידה
 
מוקדם יותר אתמול הגיעו עובדות סוציאליות לתחנת המשטרה, והודיעו לאם שהוצא נגדה צו הרחקה מהילדים, כך שבינתיים - גם אם היא תשוחרר - לא תוכל האם לראות את התאומים. בחקירה ראשונית אמרו ההורים שהחבלות נגרמו מטיפול ראשוני של מד"א, אך הדו"ח הפתולוגי הוכיח ללא כל ספק – השברים ישנים.

חוקרי המשטרה מדברים על "תיק קשה" שלא בטוח שיבשיל לכתב אישום. בינתיים הם בודקים עבר פסיכיאטרי או דיכאון לאחר לידה שממנו, אולי, סבלה האם. האב, מצידו, מתחייב שהוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף כדי להזים את החשדות נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק