"התעללו? הם חיכו לתאומים במשך שנה"

בני משפחתם של הורי התאומים שאושפזו עם חבלות בכל חלקי גופם, הזדעזעו לשמוע על מעצרם. "הם עברו טיפולי הפריה כדי להביא את הילדים האלה והם חיכו להם שנה, לכן לא יכול להיות שהם התעללו בהם", קבע הדוד. כעת המשפחה פועלת להביא מומחים מחו"ל שיוכיחו את טענתם. בהמשך היום יובאו ההורים לדיון בהארכת מעצרם

מעצרם של ההורים מאזור המרכז החשודים בהתעללות בילדיהם התאומים, הכה בתדהמה את בני משפחתם, שטוענים כי לא ייתכן שההורים הם אלו שהזיקו לתינוקות. כבר שבוע שהתאומים מאושפזים בבית החולים תל השומר, כשמצבו של הבן מוסיף להיות קריטי.

אמש זומנו ההורים לחקירה יחד עם סבתם של התינוקות. במשטרה הוחלט לשחרר את הסבתא לביתה ואילו ההורים יובאו במהלך היום לדיון בהארכת מעצרם, לאחר שהעריכו בבית החולים כי יש סבירות גבוהה שהתאומים בני הארבעה חודשים נפגעו קשה כתוצאה מטלטול.

בריאיון לגלי צה"ל, הכחיש דודם של הילדים אפשרות להתעללות מצד ההורים. "הם עברו טיפולי הפריה כדי להביא את הילדים האלה והם חיכו להם שנה, לכן לא יכול להיות שהם התעללו בהם", קבע הדוד. "היו מקרים מעולם בהם האשימו הורים בהתעללות ולאחר מכן גילו כי הילדים סובלים ממחלה גנטית, זה המקרה גם כאן", אמר.

"ההורים עצמם התריעו על קושי נשימה שהיה לתינוקות מדי פעם, וזה הכל בתיק הרפואי. תמיד שלחו אותם הביתה ואמרו שיהיה בסדר מבלי לבדוק האם יש כאן משהו מעבר", הוסיף הדוד. לדבריו, המשפחה פועלת לבהביא כעת מומחים מארצות הברית או מקנדה על-מנת להוכיח את חפותם של ההורים.

"הנזק נוצר מטלטול ולא ממחלה"

מעצרם של ההורים בוצע זמן קצר אחרי שממצאי הבדיקות שנערכו בגופם של השניים קבעו כי הנזק החמור, שסיכן תחילה את חייהם, נגרם להם עקב טלטול - ולא בשל מחלה.

מצבה של הילדה מוסיף להשתפר, ואילו פציעתו של הפעוט עדיין מוגדרת קריטית. ההורים וסבתם של התאומים הוברחו מדלת צדדית של בית החולים, ונלקחו לחקירה במרחב דן של המשטרה, שם מייחסים להם חשד להתעללות בחסרי ישע.

עו"ד ציון אמיר, המייצג את ההורים, מסר אמש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי ההורים ישתפו פעולה עם חוקרי המשטרה, ובלבד שבסופו של דבר תתברר האמת. "הם נמצאים בסערת נפש גדולה מאוד. ילדיהם נמצאים בבית חולים במצב קשה, ולא עולה על דעתם שהם מעורבים במעשים מהסוג שהמשטרה מייחסת להם".

"למרות הכל, הם ישתפו פעולה עם חוקרי המשטרה מתוך רצון וכוונה לסייע להם להגיע לחקר האמת, ישיבו לכל שאלה ויסכימו לכל הליך חקירה ובלבד שהאמת תצא לאור. אין להם יד בעניין", הוסיף אמיר.

בדיקת בית החולים: לא מדובר במום מולד

הקביעה כי הפגיעה בגוף התינוקות התקבלה אחרי שהממצאים שעלו מבדיקות הדמיה ומעבדה לא התאימו לשום מחלה או מום מולד שהיו עשויים להסביר את הפגיעות בילדים באופן אחר.

מבית החולים "ספרא" לילדים שבמרכז הרפואי "שיבא" מסרו כי הנזק "נגרם בסבירות גבוהה כתוצאה מחבלה, כשהמנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות".

התוצאות שעלו מבדיקת הרופאים דומות לתוצאות הבדיקות שערך הפרופסור יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית, לפיהן אין בגופם של הפעוטות סימנים למחלה תורשתית נדירה שגורמת לכך שעצמות הגוף פגיעות במיוחד. זוג התינוקות, אושפזו בשבוע שעבר בבית החולים "שיבא" בתל השומר, לשם הובאו עם קשיי נשימה חמורים. הרופאים איתרו שבר בצלעות של שני התינוקות, וחשדו כי מדובר בהתעללות.

"טיפלנו בתאומים בכפפות משי"

ביום ראשון האחרון, הגיבו הוריהם של השניים לראשונה לפרשה. בשיחה שקיימו עם חדשות 2 הם אומרים כי הם משתפים פעולה עם חקירת המשטרה ורק מייחלים ששני הילדים ייצאו מהמצב בו הם נמצאים.

"זו תחושה של סיוט, מיום שלישי לפני שבוע כשהגענו אחה"צ, מהרגע שנכנסו לניידת טיפול נמרץ, כשראיתי שעושים לילד החייאה. עד עכשיו אני מרגישה בסיוט", אומרת האם. "הבן שלי במצב קשה. הימים נוראיים שאתה לא חולם עליהם בחלומות הכי קשים והכי נוראיים שאתה יכול לחשוב לעצמך. זה קשה לראות את הילד הקטן שלך, שנלחמת בשביל להביא אותו לעולם במשך כל כך הרבה זמן, נמצא במצב כזה, שוכב חסר אונים, מורדם ומונשם".

"יש גם את הבת, שהיא זאת שנותנת קצת כוחות", היא מוסיפה. "היא מדהימה, צוחקת ומשחקת וקצת נותנת לנו את הכוחות להתמודד עם המצב, עם המצב הקשה של אח שלה".

"גם אנחנו רוצים להגיע לתשובה למה בעצם כל הדבר הזה קרה", סיכמו. הדבר היחיד שבאמת מעסיק אותנו זה שהבן שלנו ייצא מהמצב הקשה בו הוא נמצא. שיחלים במהרה, אנחנו נלחמים עליו ואוהבים אותו מאוד. בכפפות של משי טיפלתי בילדים האלה, וכך גם בעלי וכל המשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת