אותרו הנהג הדורס והמכונית הפוגעת

התפתחות דרמטית בפרשת תאונת הפגע וברח בה נהרג אילן סירק בלוד. המשטרה הצליחה לשים את ידה על הרכב הפוגע מסוג מאזדה 323, ועצרה את בעליו כחשוד במעורבות בדריסה. כעת בודקים החוקרים אם הוא היה זה שנהג ברכב או ישב לצדו של הנהג

מאז ליל חמישי חיפשה המשטרה רכב מסוג מאזדה, שנהגו על פי החשד דרס למוות את אילן סירק ז"ל ונמלט מהמקום. אתמול נעצר חשוד ראשון בפרשה, שהכחיש כל מעורבות, אולם למרות ההכחשות הגורפות - הפך העצור לעד מפתח בפרשה.

בעקבות פרטים שמסר בחקירתו, נעצר היום חשוד נוסף בדריסה ובנוסף אותר הרכב הפוגע - מאזדה 323 ועליה סימני הפגיעה - במיקום התואם את מאפייני התאונה. במשטרת מרחב השפלה אומרים כי ידעו שבעל הרכב ככל הנראה לא היה בו בזמן הפגיעה, אך ידעו היכן הוא נמצא וכמובן מי היה ברכב בשעת התאונה. כעת, החוקרים יקבעו אם העצור הנוסף בפרשה נהג ברכב או רק ישב לצדו את הנהג.

על פי החשד, נהג הרכב עצר לאחר הפגיעה באילן ז"ל, ירד מהרכב לבדוק מה קרה, אולם בתוך שניות שב לרכב ונסע מהמקום בנסיעה מהירה. החשוד מכחיש כל קשר לתאונה וטוען כי סימני הפגיעה על רכבו נגרמו בכלל בתאונה אחרת.

מחר תבקש המשטרה מבית משפט השלום בראשל"צ להאריך את מעצרו של העצור הנוסף בפרשה, ומקווים שחקירתו תניב מידע נוסף על התאונה הקטלנית.

המסיבה שהסתיימה במוות

התאונה התרחשה לעיני אשתו של סירק, כשהשניים צעדו לעבר תחנת הרכבת בלוד, לאחר מסיבת יום הולדת שבה השתתפו בני הזוג. צוות של מד"א אילון פינה אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך שם נקבע מותו.

בתום מסיבת יום ההולדת הזמינה המארחת מונית לבני הזוג, שניסו להספיק לרכבת האחרונה. לדבריה, לאחר שהושגה בטלפון הסכמה על המחיר עלה הזוג למונית. בהגיעם לרחוב איינשטיין התפתח ויכוח על מחיר הנסיעה ונהג המונית הוריד את בני הזוג ברחוב.

על פי עדותה של החברה, התאונה התרחשה בשעה שהצעיר התקשר לעדכן אותה. לדבריה, הוא לא הספיק לסיים את השיחה כשרכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. כתוצאה מהפגיעה נפצע הצעיר פצעים אנושים. כוחות מד"א איילון שהגיעו לזירה פינו אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך מאוחר יותר נאלצו לקבוע את מותו.

אשתו של סירק, שהייתה לצידו, סיפרה לחוקרים כי בשעת התאונה היא ישבה על ספסל. לדבריה הורידה את הראש לרגע ולפתע שמעה את פגיעת המכונית. כתוצאה מהפגיעה נגרר הצעיר מספר מטרים. "הנהג הבחין במה שעשה. הוא ראה, עלה על בעלי והמשיך בנסיעה", סיפרה. סירק ז"ל היה תושב אשדוד ואב לשניים - פעוט בן שלוש ותינוקת בת שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק