בגלל טעות בזיהוי: שוטרים הכו אדם חף מפשע

שוטרים שביצעו סריקות אחר "קירח דובר רוסית" איתרו נהג קטר ברכבת ישראל התואם לתיאור החשוד - אלא שהוא אזרח חף מפשע ולא המבוקש. הנהג ההמום לא הבין מי תוקף אותו וניסה להימלט על נפשו. "חשבתי שזו חטיפה והתחלתי לברוח", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2. המשטרה: "הוא סירב להזדהות וברח"

נהג קטר מרכבת ישראל נסע אתמול לכיוון מודיעין ועצר להפסקת צהריים. כשיצא מהתחנה, הגיחו לפתע כמה אנשים שהתנפלו עליו והחלו להכותו בחוזקה. הנהג ההמום, שהתקשה להבין את הסיטואציה שאליה נקלע, הבין רק אחר כך שמדובר בשוטרים - שתקפו אותו בשל טעות בזיהוי.

"רק הלכתי לקנות אוכל", סיפר הנהג, מיכאל סלנסקי, לחדשות 2 באינטרנט - בעודו מאושפז בבית החולים בשל החבלות שנגרמו לו. "כשיצאתי מהתחנה התנפלו עליי אנשים. חשבתי שזו חטיפה והתחלתי לברוח", הוא שחזר. "הם גלגלו אותי על הרצפה, הרימו אותי ואז הציגו את עצמם כשוטרים. רק אז נרגעתי".

על מה שהתרחש עד אז, סיפר האיש: "הם הפילו אותי על הרצפה. צעקתי: מה אתם רוצים? מי אתם? הם הרימו אותי, אחד מהם שם כובע ואמר לי: 'אתה לא רואה שאני שוטר?'".

סלסנקי סיפר גם כי אחרי שהתברר לשוטרים כי הוא אינו החשוד שאחריו דלקו, הסבירו לו אלה מה עמד בבסיס שגיאתם: "הם חיפשו מישהו שדומה לי: גם קירח וגם דובר רוסית. אני לא יודע איך הם קלטו את זה".

הוא החל לעשות דרכו כדי לקנות לו אוכל, כשלפתע - אחרי זמן קצר בלבד - הגיחו כמה אנשים שהתנפלו עליו והחלו להכותו בחוזקה. מאוחר יותר התברר כי אלה היו, למעשה, שוטרים בלבוש אזרחי.

לאחר האירוע, ניסו סלנסקי להמשיך את שגרת יומו - אך החל לחוש ברע. הוא יצא כמתוכנן לנסיעה ברכבת עד לבנימינה, ומשם - התפנה לטיפול בבית החולים "הלל יפה" שבחדרה.

תגובת משטרת מחוז המרכז: "במהלך משמרת התקבל דיווח על אירוע התפרצות לדירה. הבלשים שהיו באותה עת היו בסריקה ואיתרו אדם העונה לתיאור. כאשר הנ"ל זיהה אותם החל בבריחה שבמהלכה נפל, וסירב להזדהות. במידה ונגרם צער, אנו מתנצלים, אולם יחד עם זאת תלונתו תועבר לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת