הבדיקות קבעו: התאומים נפגעו מטלטול אלים

מצבם של התאומים המאושפזים בבית החולים שיבא בתל השומר מוסיף להיות קשה, והאח התאום ממשיך להילחם על חייו. במקביל, הסתיימה הבדיקה הרפואית בבית החולים, שקבעה כי בסבירות גבוהה הפציעה נגרמה מחבלה או טלטול אלים ולא ממחלה. "הבדיקות אינן מתאימות לשום מום מולד", נמסר

בבית החולים לילדים "ספרא" שבמרכז הרפואי שיבא בתל השומר סיימו את הבדיקה הרפואית לתאומים שאושפזו בתחילת השבוע במצב קשה עם חבלות חמורות. הבדיקות, שכללו בדיקות הדמיה ומעבדה, לא התאימו לשום מחלה או מום מולד שהיו עשויים להסביר את הפגיעות בילדים.

מבית החולים נמסר כי הממצאים שעלו בסדרת הבדיקות, גילו כי הפציעות שנמצאו "נגרמו בסבירות גבוהה כתוצאה מחבלה, כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות".

ממצאי הבדיקות הועברו למכון לרפואה משפטית, ולרשויות אחרות שימשיכו את הטיפול במקרה אותו הגדירו הרופאים "קשה וחריג". גם בני המשפחה קיבלו פירוט על מצבם של הפעוטות. גם כעת, מצבו של התאום מוסיף להיות אנוש והוא ממשיך להיאבק על חייו. מצבה של אחותו מוגדר טוב ויציב.

התוצאות שעלו מבדיקת הרופאים דומות לתוצאות הבדיקות שערך הפרופסור יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית, לפיהן אין בגופם של הפעוטות סימנים למחלה תורשתית נדירה שגורמת לכך שעצמות הגוף פגיעות במיוחד. זוג התינוקות, אושפזו בשבוע שעבר בבית החולים "שיבא" בתל השומר, לשם הובאו עם קשיי נשימה חמורים. הרופאים איתרו שבר בצלעות של שני התינוקות, וחשדו כי מדובר בהתעללות.

למרות תוצאות הבדיקות החד-משמעיות, במשטרה עדיין מסרבים להתייחס לפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת