אחרי נאום ההסתה: חקירה פלילית נגד המופתי של ירושלים

התבטאותו הגזענית כלפי יהודים והקריאה למאמיניו לטבוח בהם עלולה לגבות ממופתי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסיין, מחיר כבד. היועץ המשפטי לממשלה הורה למשטרה לזמן לחקירה פלילית בחשד להסתה לגזענות את האיש שאמר כי "חובתו של כל מוסלמי להרוג כמה שיותר יהודים" וכינה אותם "צאצאי קופים וחזירים"

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הורה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד המופתי הכללי של ירושלים, השייח' מוחמד חוסיין, שבשבוע שעבר כינה את היהודים "צאצאי קופים וחזירים" ואמר כי "חובתו של כל מוסלמי להרוג כמה שיותר מהם".

דבריו של חוסיין זכו לתשואות רמות מהקהל שהאזין לו בכנס לציון 47 שנים לייסוד פתח. בהודעת משרד המשפטים נמסר כי "המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), שי ניצן, שיגר אחר הצהריים מכתב למשטרת ישראל בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לעבירות של הסתה לאלימות וגזענות".

על ההחלטה שהתקבלה בעניין השייח' נכתב בהודעה: "לאחר בחינה ראשונית במשרדנו של הדברים המיוחסים למופתי ונסיבות העניין, התבקשה המשטרה לחקור חשד לביצוע עבירת הסתה לגזענות וכן חשד לביצוע עבירת הסתה לאלימות".

האתר "מבט לתקשורת פלסטינית" ציטט את הדברים שנשא המופתי בשבוע שעבר, שבהם, בין היתר, הסביר לקהל: "השעה (תחיית המתים) לא תגיע עד שתילחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת