החשוד בפגע וברח: "תפרו לי תיק"

תושב לוד שנעצר אמש בחשד למעורבות בתאונה בה נדרס אילן סירק ז"ל למוות, כלל לא חשוד שהיה במקום בעת הדריסה. למשטרה יש מידע מודיעיני לפיו רכב שנמצא אצל החשוד היה מעורב בתאונה - אבל בית המשפט הסכים להאריך את מעצרו ביום אחד בלבד. מחר, ככל הנראה, הוא ישוחרר. עורך דינו: "המשטרה גוזרת קופון על גבו"

המשטרה ביקשה היום להאריך בעשרה ימים את מעצרו של האיש שנעצר אמש בחשד למעורבות בתאונת הפגע וברח בלוד, בה נדרס למוות אילן סירק. שופטת בית משפט השלום אישרה עם זאת רק יום אחד נוסף של מעצר - מפני שלא ברורה, אם בכלל, מידת מעורבות החשוד בתאונה הקטלנית.

האיש, תושב לוד בשנות ה-30 לחייו, התבקש כבר ביום שישי האחרון, למחרת התאונה, להתייצב ביום ראשון לחקירה. אתמול הוא הגיע כמתבקש לתחנת המשטרה בעירו ולאחר תשאול - נעצר.

במשטרה טוענים שהמעצר התבצע על בסיס "מידע מודיעיני" לפיו רכב מאזדה לאנטיס בצבע אפור, שנמצא אצל החשוד (אך לא רשום על שמו) מעורב בתאונה. הרכב הזה כלל לא נמצא בידי המשטרה, אשר תפסה רכב אחר שנמצא בבעלותו של האיש, גם הוא - מאזדה בצבע אפור.

בדיון הארכת המעצר היום הודו חוקרי המשטרה בפני עורך דינו של החשוד כי הם אינם חושדים שהגבר עצמו נכח במקום התאונה, או ביצע את הדריסה. מחר יתקיים דיון נוסף בעניינו ואז, על פי ההערכות, ישוחרר לביתו.

עורך דינו גיורא זילברשטיין אמר היום בתום הדיון כי "יש איזושהי ידיעה תלושה ללא בסיס, שיש לו רכב נוסף שהיה מעורב בתאונה. המודיעין המשטרתי שהפיץ את הידיעה, עשה את זה על מנת לגזור קופן על גבו של הצעיר. תפרו לו תיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק