נעצר חשוד ב"פגע וברח" בלוד

המשטרה עצרה חשוד במעורבות בתאונה הפגע וברח שאירעה ביום חמישי בלילה בלוד, בה נהרג אילן סירק, אב לשניים בן 26. החשוד, מכחיש את הדברים המיוחסים לו, למרות שלטענת המשטרה הרכב הפוגע שייך לו. המשטרה ביקשה הארכת מעצר של 10 ימים - וקיבלה יום אחד

המשטרה עצרה הלילה חשוד במעורבות בתאונת ה"פגע וברח", בה נהרג אילן סירק ז"ל ביום חמישי בלילה בלוד. המשטרה ביקשה להאריך מעצרו בעשרה ימים, אך בית המשפט האריך מעצרו ביום אחד בלבד.

צוות משטרה עצר את החשוד, גבר בן 35, במסגרת חקירה שנפתחה בניסיון לאתר את הנהג הפוגע שפגע בסירק - ונמלט מהמקום. טרם ברור עם החשוד הוא זה שנהג ברכב או היה אחד מיושביו, אך מהמשטרה נמסר כי הרכב הפוגע שייך לו.

במשטרה מקווים לאתר כבר בימים הקרובים את הנוסעים הנוספים שהיו במכונית בזמן התאונה.

נדרס למוות לעיני אשתו

בימים האחרונים ערכה המשטרה חיפושים אחר הדורס שפגע בסירק, צעיר בן 26, אב לשני ילדים. על פי עדויות, במכונית, מסוג מזדה לנטיס 323 היו שלושה נוסעים נוספים. במשטרה חזרו וקראו לנהג להסגיר עצמו למשטרה מיידית, כדי שיוכל לספר את גרסתו ולשפוך אור על ההתרחשות.

התאונה התרחשה לעיני אשתו של ההרוג, כשהשניים צעדו לעבר תחנת הרכבת בלוד, לאחר מסיבת יום הולדת שבה השתתפו בני הזוג. צוות של מד"א אילון פינה אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך שם נקבע מותו.

"הנהג הבחין במה שעשה"

בתום מסיבת יום ההולדת הזמינה המארחת מונית לבני הזוג, שניסו להספיק לרכבת האחרונה. לדבריה, לאחר שהושגה בטלפון הסכמה על המחיר עלה הזוג למונית. בהגיעם לרחוב איינשטיין התפתח ויכוח על מחיר הנסיעה ונהג המונית הוריד את בני הזוג ברחוב.

על פי עדותה של החברה, התאונה התרחשה בשעה שהצעיר התקשר לעדכן אותה. לדבריה, הוא לא הספיק לסיים את השיחה כשרכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. כתוצאה מהפגיעה נפצע הצעיר פצעים אנושים. כוחות מד"א איילון שהגיעו לזירה פינו אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך מאוחר יותר נאלצו לקבוע את מותו.

אשתו של ההרוג, שהייתה לצידו, סיפרה לחוקרים כי בשעת התאונה היא ישבה על ספסל. לדבריה הורידה את הראש לרגע ולפתע שמעה את פגיעת המכונית. כתוצאה מהפגיעה נגרר הצעיר מספר מטרים. "הנהג הבחין במה שעשה. הוא ראה, עלה על בעלי והמשיך בנסיעה", סיפרה. ההרוג הוא תושב אשדוד ואב לשניים - פעוט בן שלוש ותינוקת בת שנה.

"קורא לנהג להסגיר את עצמו"

על פי עדי ראייה מהמקום, הרכב הפוגע היה מסוג מאזדה לאנטיס 323 בצבע כהה. עוד סיפרו עדי ראייה כי ברכב ישבו שלושה צעירים, ככל הנראה חובשי כיפות. כוחות משטרה מלשכת התנועה של מרחב השפלה, בפיקודו של רב פקד שי מזרחי, הגיעו לזירה והחלו באיסוף ממצאים.

בזירה נמצאו ככל הנראה גם חפצים שנפלו מן המכונית הפוגעת. "אני פונה אל החשודים ומפציר בהם להסגיר את עצמם לפני שהמשטרה תגיע אליהם", אמר רב פקד שי מזרחי.

בחודש יולי חוקקה הכנסת חוק המכפיל את העונש לנהג שפע והפקיר את הפצוע בשטח - עד 14 שנות מאסר. כמו כן התווסף סעיף חדש לחוק, לפיו חלה אחריות גם על נוסע ברכב הפוגע שלא הזעיק עזרה. במקרה כזה צפוי הנוסע למחצית מהעונש הקבוע בחוק על הנהג הפוגע - עד שבע שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק