הורי התאומים המאושפזים: "טיפלנו בהם בכפפות של משי"

5 ימים חלפו מאז אושפזו בנסיבות נסתרות תאומים בני 4 חודשים עם פגיעות חמורות. הערב הוריהם מדברים לראשונה ומבהירים: משתפים פעולה עם המשטרה, רוצים שייצאו מזה. לחדשות 2 נודע כי הבדיקה העלתה: הילדים נפגעו מטלטול אלים

חמישה ימים לאחר שאשפזו את שני ילדיהם התאומים בבית החולים, כשהם סובלים מחבלות פנימיות חמורות, מדברים הוריהם של השניים לראשונה. בשיחה שקיימו עם חדשות 2 הם אומרים כי הם משתפים פעולה עם חקירת המשטרה ורק מייחלים ששני הילדים ייצאו מהמצב בו הם נמצאים.

"זו תחושה של סיוט, מיום שלישי כשהגענו אחה"צ, מהרגע שנכנסו לניידת טיפול נמרץ, כשראיתי שעושים לילד החייאה. עד עכשיו אני מרגישה בסיוט", אומרת האם. "הבן שלי במצב קשה. הימים נוראיים שאתה לא חולם עליהם בחלומות הכי קשים והכי נוראיים שאתה יכול לחשוב לעצמך. זה קשה לראות את הילד הקטן שלך, שנלחמת בשביל להביא אותו לעולם במשך כל כך הרבה זמן, נמצא במצב כזה, שוכב חסר אונים, מורדם ומונשם".

"יש גם את הבת, שהיא זאת שנותנת קצת כוחות", היא מוסיפה. "היא מדהימה, צוחקת ומשחקת וקצת נותנת לנו את הכוחות להתמודד עם המצב, עם המצב הקשה של אח שלה".

באשר לחקירת המשטרה, אומרים ההורים: "כרגע הדבר היחיד שאנחנו מתעסקים בו זה שלומו של הילד שלנו. אנחנו משתפים פעולה עם המשטרה עם כל דבר שהיא רק רוצה. גם אנחנו רוצים להגיע לתשובה למה בעצם כל הדבר הזה קרה. הדבר היחיד שבאמת מעסיק אותנו זה שהבן שלנו ייצא מהמצב הקשה בו הוא נמצא. שיחלים במהרה, אנחנו נלחמים עליו ואוהבים אותו מאוד. בכפפות של משי טיפלתי בילדים האלה, וכך גם בעלי וכל המשפחה".

הבדיקה העלתה: הילדים נפגעו מ"טלטול אלים" 

השיחה עם ההורים נערכה זמן קצר לפני הממצאים הראשוניים שהגיעו לידי חדשות 2 מדוח בדיקת מצבם של התאומים. פרופסור היס, שמונה לעמוד בראשות ועדת הבדיקה, קובע בבדיקה באופן חד משמעי כי החבלות הקשות בגופם של הילדים נגרמו כתוצאה מטלטול אלים.

הקביעה הזאת מחזקת את החשד כי מדובר בהתעללות. בדוח שהעביר פרופסור היס כלל לא מוזכרת האפשרות שמדובר במחלה תורשתית נדירה, עליה נאמר תחילה כי היא גורמת לכך שהעצמות בגוף פגיעות במיוחד. הסיבה לכך היא שאין שום עדות לקיומה של המחלה בגופם של הילדים.

בדוח שלו קובע פרופסור היס חד משמעית כי הסיבה למצבם הוא טלטול של הילדים. מצבו של הילד ממשיך גם היום להיות אנוש, למרות שהרופאים ממשיכים להילחם על חייו. לא ניתן גם לסתור כי החבלות הקשות בגופה של הילדה נגרמו כתוצאה מהטלטול. נותרו עוד כמה בדיקות שיש לעשות, אך גורם הבקי בטיפול בנושא הזה אומר כי הסיכוי לכך שתוצאות הבדיקות הללו ישנו את הקביעה המרכזית שהתקבלה בבדיקה של היס הוא אפסי.

עורך דינם של ההורים, ציון אמיר, מסר הערב בתגובה: "גם בקרב הרופאים יש חילוקי דעות מה מקור השברים, ואם מצרפים את ההכחשה הגורפת של ההורים - אין לנו אלא להמתין לתוצאות הסופיות של הבדיקות שטרם הגיעו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת