גובר החשד שהתאומים עברו התעללות

לאחר בדיקה שערך הפרופסור יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית, מתברר כי התאומים שאושפזו בשבוע שעבר במצב קשה, לא סובלים ממחלה שגרמה לפציעתם. בעקבות כך גובר החשד כי הפעוטות נפלו קורבן להתעללות

גובר החשד שהחבלות בגופם של זוג התאומים בני ארבעת החודשים שאושפזו בשבוע שעבר במצב קשה - נגרמו מהתעללות. עדיין קיימת סכנה לחייו של אחד התינוקות.

מממצאי הבדיקה שערך הפרופסור יהודה היס מהמכון לרפואה משפטית, עולה כי אין בגופם של הפעוטות סימנים למחלה תורשתית נדירה שגורמת לכך שעצמות הגוף פגיעות במיוחד. כמו כן, לא נמצאו בבדיקה ממצאים שמצביעים על חשד למחלה זיהומית כלשהי. עם זאת, יצוין כי הבדיקות הרפואיות טרם הושלמו.

הובהלו לבית החולים עם שברים בצלעות וחבלות

זוג התינוקות, אושפזו בשבוע שעבר בבית החולים "שיבא" בתל השומר, לשם הובאו עם קשיי נשימה חמורים. הרופאים איתרו שבר בצלעות של שני התינוקות, וחשדו כי מדובר בהתעללות.

זוג ההורים הבהילו את שני הפעוטות למחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, בעקבות חרחורים וקשיי נשימה חמורים. מצבו של הבן הוגדר קריטי ועדיין קיים חשש כבד לחייו, ומצבה של הבת התייצב ומצבה מוגדר כעת קל.

בבית החולים בדקו את התינוקות וגילו להפתעתם שבר בצלע של כל אחד מהם. הדבר העלה את חשדו של אחד הרופאים, שדיווח למשטרה על חשד להתעללות. עם זאת, עלתה גם האפשרות שמדובר במום מולד שהביא את השניים למצב הקשה. 

"המחלה יכולה להיות גם זיהומית"

"אנחנו עוברים זמן מאוד קשה עם ההורים, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לעזור להם ולמשפחה", אמר פרופ' גידי פרת, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר. "הילדים סובלים משברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים שנובעים חלקם מההחייאה ומהמחלה הראשונית ממנה הם סבלו".

פרופ' פרת עדכן: "המחלה יכולה להיות גם זיהומית, גם תורשתית וגם יכול להיות שמדובר בחבלה. אנחנו מנסים לחפש כל סיבה למה שקרה, הופכים אבן על אבן ומטפלים בכל דבר אפשרי. ההורים הגיעו לאחר שראו לטענתם את הילד מפסיק לנשום. מצבו קריטי, ומצבה של אחותו התאומה הולך ומשתפר. השניים סובלים מפגיעות דומות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת