שוטרת סטרה לרוצח משפחת פוגל

חוקרת בכירה במחוז ש"י במשטרה לא שלטה בעצמה כאשר נתקלה ברוצח בני משפחת פוגל מחייך לעברה חיוך מתריס במהלך חקירתו - וסטרה לו. לאחר מכן, העמידו את השוטרת בפניו על מנת שתתנצל. בעקבות המקרה הורשעה השוטרת בבית הדין של המשטרה וננזפה בחומרה

רק לפני מספר ימים נגזר דינו של אמג'ד עוואד, רוצח בני משפחת פוגל מאיתמר. אבל, היום מתברר שלפרשה הזו יש ספיח שעוד לא הכרנו.

חוקרת בדרגת רב-סמל בכיר, המשרתת במרחב שומרון, הורשעה בבית הדין המשמעתי של המשטרה לאחר שסטרה לעוואד במהלך חקירת הרצח. החוקרת, שנבחרה לשוטרת מצטיינת במרחב רק בשנה שעברה, חלפה על פניו של עוואד במהלך אחת החקירות והחליטה לסטור לו לאחר שחייך חיוך, לדבריה, באופן מתריס. מיד לאחר מכן היא הוכנסה לחדר החקירות והתנצלה בפניו, לפי דרישתו של הרוצח.

כאשר הובאה השוטרת לבית הדין המשמעתי של המשטרה, היא הביעה חרטה על מעשיה והבהירה שמדובר היה בדחף בלתי נשלט. יצוין כי השוטרת הגיעה בליל הרצח אל בית המשפחה, נכנסה לדירה ונחשפה למראות הקשים בזירה. בית הדין למשמעת לא התחשב בה, הרשיע אותה וגזר עליה נזיפה חמורה.

בחוגים מסוימים כבר החלו במתיחת ביקורת על עצם החלטת המשטרה להעמידה לדין, ועל ההחלטה לגזור עליה נזיפה חמורה שהוכנסה לתיקה האישי.

ממחוז ש"י במשטרה נמסר בתגובה: "על אף שבמקרה הזה ביצע הרוצח מעשים לא אנושיים, ולמרות ההתחשבות במראות הקשים אליהם נחשפה השוטרת, אופן התנהלותה אינו עולה בקנה אחד עם ערכי המשטרה ולכן היא טופלה במישור המשמעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת