המשטרה פתחה בחקירה נגד הנהג הגזען

המשטרה פתחה היום בחקירה פלילית נגד נהג ההסעות אייל בכר שהתבטא באופן גזעני ומעליב כלפי ילדים ממוצא אתיופי. בכר, שפוטר מעבודתו, לא מתחרט על הדברים שאמר וממשיך לעורר סערה. "אני אוהב את מייקל ג'ורדן, מה קשור ריח לצבע?"

פרשת הנהג הגזען שדיבר בגסות לתלמידים אתיופים שנסעו עמו, מגיעה למשטרה. משטרת ירושלים פתחה היום בחקירה פלילית נגד אייל בכר, בחשד להסתה לגזענות. החוקרים גבו עדות מהאימהות ומהילדות.

במשרדי חברת ההסעות לא חיכו לפתיחת החקירה ועשו את הדבר המתבקש מבחינתם. בכר זומן לשיחת הבהרה והכחיש את הדברים, אך לאחר מכן הוחלט לפטרו.

בריאיון לחדשות 2 סירב הערב הנהג לחזור בו מהדברים הקשים שאמר: "הם ילדים שחרגו מכל הגבולות. הם הקליטו רק מה שנוח להם. יותר מדי מנצלים את העניין של הצבע. אני אוהב את מייקל ג'ורדן ואני אוהב שחקנים, זמרים כושים, מת עליהם! איזה דבר? מה זה צבע? מה קשור ריח לצבע? הייתה לי גם חברה אתיופית, ואם היא רואה אותי עכשיו אז היא יודעת טוב מאוד כמה שאני לא נגד האנשים האלה".

רק אתמול תועד בכר כשהוא אומר לתלמידים אתיופים שהסיע: "לכו תגידו שאמרתי שאתם מסריחים, אתם באמת מסריחים.אני לא הייתי רוצה לגור בבניין של אתיופים עם ריחות כאלה". ואילו היום בכר מנסה להסביר כי דבריו לא כוונו כלפי הבני העדה האתיופית כולה: "אני מתנצל בפני העדה האתיופית, לא היתה לי שום כוונה לפגוע בהם, כן, להוציא את הילדים ספציפית האלה, אין לי שום חרטה למה שעשיתי איתם".

הבנות יורדנוס ואילני, תלמידות כיתה ו' שהקליטו את הנהג מתבטא באופן גזעני חזרו היום לבית הספר ושם התקבלו כגיבורות. אך למרות שהוא כבר לא יסיע אותן הן עדיין מתקשות להתאושש מההשפלה שספגו. "זאת הרגשה כאילו שאני לא חלק ממדינת ישראל, ואני כאילו שונה מכולם", מסבירה אחת מהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת