גובר החשד להתעללות בתאומים המאושפזים

במשטרה ממשיכים לחקור את הוריהם של התאומים בני ה-4 חודשים המאושפזים במצב קשה בביה"ח תל השומר. הערב נשללה האופציה שצלעותיהם נשברו כתוצאה ממאמצי החייאה נמרצים וקטנים הסיכויים שמדובר במחלה גנטית נדירה. תוצאות סופיות יגיעו ביום ראשון

שעה שהרופאים בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר ממשיכים להיאבק על חייו של התינוק בן הארבעה חודשים, גובר הערב החשד במשטרה שהוריו התעללו בו ובאחותו התאומה, המאושפזת אף היא. חוקרי המשטרה שתשאלו את ההורים חושדים כי הופעל עליהם כוח לא סביר, שגרם לשברים בגופם.

עדיין קיימת אפשרות שהתאומים חולים במחלה נדירה ביותר, וכתוצאה ממנה כל מגע בעצמותיהם גורם לחבלה. על פי ההערכות, עם זאת, מדובר באפשרות מאוד קלושה.

בבית החולים כבר הצליחו לקבוע על פי הבדיקות האחרונות, כי החבלות בגופם לא נגרמו ממאמצי ההחייאה שנעשו עליהם, כי שנחשד בתחילה. הבדיקות העלו שהחבלות בנות כמה שבועות, בעוד מאמצי ההחייאה נעשו בימים האחרונים בלבד. עם זאת, הבדיקות האחרונות שיאששו או יפריכו את דבר מחלתם יגיעו רק ביום ראשון - ואז יוכלו לדעת בוודאות מה אירע.

סובלים משברים בצלעות וקשיי נשימה חמורים

מזה יומיים מאושפזים שני התאומים בני ארבעה חודשים במצב קשה וסובלים מקשיי נשימה חמורים ומשברים בצלעותיהם. אחד הרופאים בבית החולים חשד כי מדובר בהתעללות ופנה למשטרה, שהחלה בחקירה. פרופ' גידי פרת, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר, כינס תדרוך עיתונאים קצר בו עדכן על מצב התאומים.

"אנחנו עוברים זמן מאוד קשה עם ההורים, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לעזור להם ולמשפחה", פתח פרופ' פרת את דבריו. "הילדים סובלים משברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים שנובעים חלקם מההחייאה ומהמחלה הראשונית ממנה הם סבלו. המחלה יכולה להיות גם זיהומית, גם תורשתית וגם יכול להיות שמדובר בחבלה", הוסיף פרופ' פרת. "אנחנו מנסים לחפש כל סיבה למה שקרה, הופכים אבן על אבן ומטפלים בכל דבר אפשרי. ההורים הגיעו לאחר שראו לטענתם את הילד מפסיק לנשום. מצבו קריטי, ומצבה של אחותו התאומה הולך ומשתפר. השניים סובלים מפגיעות דומות".

ההורים: דוחים בתוקף את החשד להתעללות

שני ההורים כבר מסרו עדות לחוקרי משטרה אודות נסיבות האירוע, בעודם בבית החולים. עורך הדין ציון אמיר, פרקליטם של ההורים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "ההורים עוקבים בדאגה רבה אחרי מצבם של התינוקות. יש להם אמון מלא בטיפול הרפואי המוענק להם, ואמון מלא בבדיקת המשטרה, המעורבת בבדיקת העובדות".

"ככל שעולה החשד שהם אלו שגרמו לפגיעות בילדים", הוסיף עו"ד אמיר, "הם דוחים חשד זה בכל תוקף, ומקווים שהרופאים יספקו הסבר לדרך היווצרותן של הפגיעות האמורות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת