רופא התאומים עדכן: "מצבו של הפעוט קריטי - נלחמים על חייו"

הוריהם של התינוקות התאומים שהובהלו לבית החולים מסרו עדות בפני חוקרי המשטרה ומכחישים שהתעללו בילדיהם, אבל הרופאים בביה"ח "תל השומר" עדיין נאבקים על חיי התינוק בן ה-4 חודשים. מצבה של אחותו התאומה משתפר. לדברי הרופאים, חלק מהנזקים בגופם נגרמו ממאמצי ההחייאה ולא מהתעללות. המשטרה חוקרת

מזה יומיים מאושפזים תאומים בני ארבעה חודשים במצב קשה בבית החולים "ספרא" לילדים בתל השומר. התאומים סובלים מקשיי נשימה חמורים ומשברים בצלעותיהם. אחד הרופאים בבית החולים חשד כי מדובר בהתעללות ופנה למשטרה, שהחלה בחקירה, אולם אחד מכיווני החקירה מצביע על האפשרות שייתכן ומדובר במום מולד או מחלה גנטית ממנה סובלים התאומים ולא בהתעללות.

פרופ' גידי פרת, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים לילדים "ספרא" בתל השומר, כינס תדרוך עיתונאים קצר בו עדכן על מצב התאומים. את התדרוך העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט. 

"אנחנו עוברים זמן מאוד קשה עם ההורים, אנחנו עושים כל מאמץ כדי לעזור להם ולמשפחה", פתח פרופ' פרת את דבריו. "הילדים סובלים משברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים שנובעים חלקם מההחייאה ומהמחלה הראשונית ממנה הם סבלו".

"המחלה יכולה להיות גם זיהומית, גם תורשתית וגם יכול להיות שמדובר בחבלה", הוסיף פרופ' פרת. "אנחנו מנסים לחפש כל סיבה למה שקרה, הופכים אבן על אבן ומטפלים בכל דבר אפשרי. ההורים הגיעו לאחר שראו לטענתם את הילד מפסיק לנשום. מצבו קריטי, ומצבה של אחותו התאומה הולך ומשתפר. השניים סובלים מפגיעות דומות".

ההורים: דוחים בתוקף את החשד להתעללות

שני ההורים כבר מסרו עדות לחוקרי משטרה אודות נסיבות האירוע, בעודם בבית החולים. עורך הדין ציון אמיר, פרקליטם של ההורים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "ההורים עוקבים בדאגה רבה אחרי מצבם של התינוקות. יש להם אמון מלא בטיפול הרפואי המוענק להם, ואמון מלא בבדיקת המשטרה, המעורבת בבדיקת העובדות".

"ככל שעולה החשד שהם אלו שגרמו לפגיעות בילדים", הוסיף עו"ד אמיר, "הם דוחים חשד זה בכל תוקף, ומקווים שהרופאים יספקו הסבר לדרך היווצרותן של הפגיעות האמורות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת