"הפתעה" במגרון: ילדים שוטטו לבדם באישון לילה

שוטרים שהגיעו אל המאחז המיועד לפינוי הבחינו בילדים בני 8 ו-11 מסתובבים בשעת לילה מאוחרת בגפם. הם הועברו לטיפול רשויות הרווחה, ואביהם סירב להתייצב לחקירה. כשנעצר - לא הביע חרטה על מעשיו. באירוע אחר, נמצאו סמים בבתי מתנחלים ביישובי השומרון - וגם: מדוע התייצבה בתו של ברוך מרזל למעצר עם תינוקת?

מצפה יצהר. ארכיון (חדשות 2)

גם בימים האחרונים נמשכה פעילות האכיפה במאחזים בשומרון, שלא כללה פינוי מבנים שהוקמו ללא היתר ונעשתה הפעם הרחק מעדשות המצלמות. בין ה"הפתעות" שציפו באזור לשוטרים גם שני ילדים שהסתובבו ללא כל השגחה בשטח צבאי סגור - וכן סמים שאותרו בבתיהם של תושבי התנחלויות שונות בסביבה.

שני הילדים שאותרו הם בני 11 ו-8. שוטרים הבחינו בהם מסתובבים לבדם בסביבות 4:00 לפנות בוקר במאחז מגרון, והם הועברו לטיפול רשויות הרווחה. בדיקה העלתה כי הוריהם של השניים מתגוררים בהתנחלות יצהר, ואביהם נקרא פעמיים להתייצב לחקירה - אך העדיף להתעלם מכך.

בסופו של דבר, הידפקו שוטרים על דלת בית המשפחה - והעבירו את האב, למורת רוחו, לחקירה. "בסופו של דבר, ההורים לא הסתייגו יותר מדי ממה שקרה", סיפר גורם במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. "נאמר להם שמדובר בחצייה של קווים אדומים והאב, כבן 30, נעצר ואחר כך שוחרר בתנאים מגבילים. בהמשך אנו נעביר את חומר החקירה לבחינה שבה יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום בגין הזנחה".

בפרשה אחרת, עצרה המשטרה בשעות הלילה חמישה חשודים תושבי התנחלויות בשומרון אחרי שבחיפוש בבתיהם נמצאו סמי חשיש, גראס ואקסטזי. בדיקה העלתה כי את הסמים סיפקו להם שלושה פלסטינים תושבי הכפר חווארה, החשודים גם בסחר באמצעי לחימה.

בתו של מרזל התייצבה למעצר עם תינוקת

אירוע לא שגרתי נוסף קשור גם הוא בהתנחלות יצהר, שם נעצרה בתו של פעיל הימין ברוך מרזל. היא התייצבה למעצר יחד עם בתה התינוקת, בת חצי שנה בלבד.

אביה סיפר: "היא נעצרה על אירועים שהתרחשו לפני יותר משבע שנים, כשהיא הייתה בת 12 וחצי. נוקטים כאן מדיניות של מלחמה באנשי יצהר ובמשפחת מרזל, רק שחבל שמי שאחראי לה לא מבין שאם עברנו את פרעה - בטח שנעבור גם אותם. אנחנו לא נבהלים".

על נכדתו הפעוטה שהגיעה גם היא למעצר אמר מרזל: "לא הייתה ברירה, כי היא יונקת וצריכה לאכול. לכן היא נמצאת עם הבת שלי במעצר במשטרת אריאל ובהמשך תבקש המשטרה להאריך את מעצרה בבית משפט השלום בירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת