הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה נגד ציון קינן

שנה לאחר פתיחת החקירה נגד מנכ"ל בנק הפועלים, החליט המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן לסגור אותו בגין חוסר ראיות מספיקות. עם זאת, הוחלט להעביר את ממצאי החקירה לעיונו של המפקח על הבנקים, על מנת שזה יבחן את משמעות הממצאים בהיבט המינהלי והרגולטורי

ציון קינן. התיק נסגר (חדשות 2)

המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן, החליט לסגור את תיק החקירה נגד ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, עקב חוסר ראיות מספיקות. הודעה נמסרה הבוקר לבא כוחו של ציון קינן, עו"ד צבי אגמון.

לפני כשנה פתחה יאח"ה בחקירה בעניינו של ציון קינן בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בתאגיד, בפרשה שעסקה באשראי שקיבל מהבנק יו"ר הבנק לשעבר, מר דני דנקנר, ובטיפולו של מר ציון קינן בבקשת האשראי.

עפ"י החשד, בתאריך 27 באוקטובר 2008, במהלך דיון בוועדת בעלי עניין בנוגע להלוואה שביקש מר דני דנקנר, קינן (ששימש באותה עת כמנהל החטיבה העסקית בבנק ושהמליץ לאשר את ההלוואה), לא אמר אמת לחברי הועדה. זאת מאחר שבמהלך הישיבה מסר קינן לוועדה כי הוא מחזיק ברשותו דוח עושר שהעביר לו דנקנר, בעוד שעל פי הראיות, קיים חשד ממשי כי במועד זה קינן כלל לא החזיק ברשותו דוח עושר שכזה.

אין די ראיות

בתום לימוד וניתוח חומר הראיות שנאסף במסגרת החקירה, החליט המשנה לפרקליט המדינה - בעצה אחת עם צוות הפרקליטים שטיפל בתיק - כי אין די ראיות, ברמת ההוכחה הגבוהה הנדרשת בהליך הפלילי, כדי להוכיח כי קינן שיקר לחברי הועדה, ואף בהנחה שיוכח כי שיקר, אין די ראיות שיאפשרו לבסס את הקשר הסיבתי, בין המצג הכוזב לכאורה של קינן לבין אישור ההלוואה על ידי חברי הוועדה.

מטעם זה, הוחלט לסגור את תיק החקירה נגד ציון קינן עקב חוסר ראיות מספיקות. יחד עם זאת, בהתחשב בעובדה שמחומר החקירה עלה חשד ממשי לביצוע פעילות לא תקינה בהקשר הנדון, וכיוון שחלק מהראיות שנתפסו במהלך החקירה לא עמד לנגד עיניו של המפקח על הבנקים שעה שהחליט שלא להתנגד למינויו של קינן למנכ"ל הבנק, הוחלט להעביר את ממצאי החקירה לעיונו של המפקח על הבנקים, על מנת שזה יבחן את משמעות הממצאים בהיבט המינהלי והרגולטורי.

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק