אבן ניפצה שמשת אוטובוס בבית שמש: "ברחנו"

שלהבת ורדי, תושבת בית שמש, שבה הערב לביתה בקו אגד מס' 417 מירושלים. הנהג נכנס לאחת השכונות החרדיות - ואז הותקף האוטובוס באבן שניפצה את אחת משמשותיו. "כולם נכנסו לפאניקה", היא משחזרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לא האמנו שזה יגיע לאלימות פיזית". ובינתיים: בית המשפט שיחרר את החרדי שמעצרו הוביל למהומות

חלון האוטובוס המנופץ, הלילה בבית שמש (שלהבת ורדי)

העימותים האלימים שבים לבית שמש: עשרות חרדים יידו הערב אבנים על כוחות המשטרה ועל צוותי תקשורת שהגיעו לסקר את הפגנת העדה נגד התנהלות המשטרה. בין היתר נזרקה אבן גדולה על אוטובוס של אגד, וכן הוצת רכב משטרה. ארבעה בני אדם נעצרו במהומות ונלקחו לחקירה.

אחת מהעוברות והשבות בזמן התרחשות העימותים הייתה שלהבת ורדי, תושבת העיר, שסיפרה לחדשות 2 באינטרנט על האירועים. "נסעתי בקו 417 שהגיע מירושלים. ברמת בית שמש ב' הנהג היה אמור להמשיך ישר, ובמקום זאת הוא פנה ונכנס לאחת השכנות החרדיות...לא הספקתי אפילו לקום ולשאול למה הנהג פנה - ופתאום שמעתי בום חזק של צליל התנפצות", היא מספרת.

"כולם נבהלו והורידו את הראש", משחזרת שלהבת. "כשהרמנו את הראש ראינו שכל הזכוכית מרוסקת ושנפער שם חור גדול. אף אחד לא ישב במושב שבו זה קרה. במושב ליד ישבה נערה והרסיסים התפזרו בטווח רחב והגיעו אליה ולמושבים נוספים. הלבנה נחתה ממש עליה. היה הלם באוטובוס. קמו מהר, התחילו לצלם. הנהג התחיל לנסוע ממש במהירות כדי לברוח משם".

"זה נורא מפחיד, זה כמו שערבים זורקים אבנים", מסבירה שלהבת על המציאות בעיר. "לאיזה מצב הגענו? זה ממש מזעזע. עלי ירקו כמה פעמים, קיללו כמה פעמים. חשבנו שזה יסתכם בזה, לא חשבנו שזה יגיע לאלימות פיזית. מי שעשה את זה כנראה לא חשב שזה היה עלול לעלות בחיי אדם. מפחיד אותי עכשיו לנסוע באוטובוס הזה. מי יודע מה יקרה לרכב משפחתי רגיל שייכנס לשכונה?".

במקביל, החליט הלילה שופט בית משפט השלום בירושלים, השופט דב פולוק, לשחרר את הדמות הבכירה ביותר שנעצרה עד כה בפעילות המשטרה כנגד הסיקריקים - הגבאי ומקורבו של ראש העדה החרדית, הרב עמרם שפירא, לו ייחסה המשטרה עבירות כלכליות חמורות.

בהחלטתו נזף השופט פולוק במשטרה וציין: "לאחר עיון בחומר החקירה עולה שאין שמץ של ראיה נגד המשיב לעניין ביצוע עבירות כלכליות". כמו כן ציין השופט בהחלטתו כי "לא היה כל מקום למעצר של המשיב, בודאי לא להארכת מעצרו ל-10 ימים נוספים כבקשת המשטרה". הרב שפירא שוחרר לביתו ללא כל הגבלות. שלושה חרדים אחרים שנעצרו במסגרת הפרשה יישארו במעצר עד תום חקירתם.

מוקדם יותר: 3 עצורים בחשד להפרות סדר

בשעות הצהריים היום הפגינו מאות חרדים בכיכר השבת במאה שערים, במחאה על מעצר ששת הגברים החשודים בהונאת מס. אחד החשודים שוחרר הערב ממעצר.

כ-200 בני העדה החרדית חסמו את הכביש, שלושה מהם נעצרו בחשד להפרות סדר. ההמונים חסמו באמצעות פחים את אחד הכבישים המובילים לכיכר השבת, ורק שעות לאחר מכן הוא נפתח לתנועת כלי רכב. חוקרי מס הכנסה בשיתוף חוקרי היחידה המרכזית בירושלים עצרו הבוקר שישה גברים החשודים שהפעילו משרד קש והונו באמצעותו תורמים מאז שנת 2000. חקירה סמויה שנמשכה כארבעה חודשים העלתה כי המשרד עסק לכאורה בגיוס תרומות למען נזקקים ובמתן גמ"חים, כשבפועל הועברו הכספים למטרות אחרות.

בחיפושים שנערכו בדירותיהם של החשודים הוחרמו מחשבים ומסמכים, ובצהריים הובאו המעורבים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. הלילה, כאמור, שיחרר בית המשפט את עוזרו של

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת