נהג ערבי הותקף בירושלים; הרקע נבדק

הנהג נפגע באורח קל לאחר שגבר ריסס אותו בגז מדמיע ונמלט. המשטרה פתחה בחקירת האירוע וערכה סריקות אחר החשוד. "צעקו לו מהצד: 'אל תעלה, זה ערבי'", סיפר חברו של הנהג. במקרה אחר בעיר, כתובות נאצה רוססו על קיר בית הספר הדו לשוני

תקרית אלימה בבירה: נהג מונית פלסטיני נפגע בצהריים (שני) קל לאחר שרוסס בגז מדמיע ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק. החשוד במעשה נמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

משטרת ירושלים פתחה בחקירת המקרה ועורכת סריקות לאיתור החשוד. על פי פרטים ראשוניים, היה דין ודברים קצר בין החשוד לנהג, אולי על מנת לזהותו כערבי. לאחר מכן ריסס את החשוד את הנהג בגז ונמלט.

"מישהו בא לעלות למונית, כשמהצד צעקו לו 'אל תעלה, זה ערבי'", שחזר חברו של נהג המונית, שהגיע לבית החולים כדי ללוותו. "הוא יצא מהמונית והשפריץ על כל גופו את הגז". הנהג נמצא כעת בבדיקות בבית החולים.

במקרה אחר בבירה, המשטרה עצרה שני נערים כבני 14 בחשד שתלו שלטים על קיר בית הספר הדו לשוני בשכונת פת. על השלטים נכתב "כהנא צדק" ו"הערבים הם סרטן". שני הנערים נראו על ידי מאבטח בית הספר.

במוצאי השבת הציתו אלמונים את בית הספר, מוסד חינוכי ותיק שבו לומדים בצוותא תלמידים יהודים וערבים. כתובות נאצה רוססו במקום, בין היתר נכתב "אין דו-קיום עם סרטן", ו-"כהנא צדק".

כוחות רבים של כיבוי והצלה הגיעו למקום ופעלו לכיבוי האש שאחזה במבנה, כשהמוקד שלה היה באחת מכיתות הלימוד. למרבה המזל לא היו נפגעים במקרה. חקירת האירוע הועברה בהנחיית מפקד המחוז, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי לחוקרי היחידה המרכזית בירושלים. מפקד המחוז ציין כי מדובר באירוע חמור והנחה את חוקרי היחידה המרכזית לפעול לאיתור ומעצר החשודים.

בית הספר הממוקם בשכונת פת הסמוכה לבית צפאפא מהווה עבור רבים בירושלים אי של שפיות, במיוחד בעת הזו שבה המתיחות בין יהודים לערבים הגיעה לשיא חדש. לפני מספר שבועות רוססו על הגדרות בכנסה לבית הספר כתובות "תג מחיר" בתקרית דומה, אז התלמידים במקום צבעו יחד את הכתובות בסמלים של שלום.