"הוא הכניס לי יד מתחת לחצאית"

במהלך פינוי המאחז "מצפה אביחי" הלילה בשומרון, עברה צעירה אחת חוויה שלעולם לא תשכח. על פי עדותה, שוטר מג"ב שהשתתף בפינוי הטריד אותה מינית. "הוא הכניס לי יד מתחת לחצאית ונגעו לי בחזה", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. המשטרה: התלונה הועברה לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים

הלילה פונה המאחז "מצפה אביחי" בשומרון - פינוי שעבר באופן רגוע למדי. אולם במהלך הפינוי אותו הגדירו "שקט וללא עימותים", הייתה אישה אחת שעברה לטענתה הטרדה מינית בידי אחד השוטרים, ועבורה - האירוע לא היה קל כלל וכלל.

בריאיון עם חדשות 2 באינטרנט מתארת א' את האירוע הקשה שעברה הלילה. "הגיעו אלי שני מגב"ניקים כל אחד תפס יד וממש באלימות הורידו אותנו לשביל, חיכו שם לג'יפ", סיפרה. "שאלו אותי אם אני מוכנה לעלות לשביל וסירבתי".

לאחר מכן היא מספרת כי הגיעו עוד שני מג"בניקים כשאחד מהם אמר 'אין בעיה, כל אחד יתפוס יד, נעשה את זה כמו שהיא רוצה'. "הוא תפס לי את הרגליים, שם אותם על המדרגה של הג'יפ, אחרי זה הכניס יד מתחת לחצאית ודחף אותי לתוך הג'יפ, הייתי ממש בשוק", מדגישה א'.

"לא אמרו לי כלום אבל גם במהלך האירוע וכשהורידו אותנו מהבתים, נגעו לי בחזה וכל מיני דברים כאלה", הבהירה בשיחה איתנו. לא כמו במקרה זה, בדרך כלל כאשר ישנו פינוי מתוכנן, מגיעות גם שוטרות מג"ב אשר אחראיות על פינוי נשים במקרה והן נמצאות במקום, זאת על מנת למנוע הטרדות או פגיעות על רקע מיני.

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) פנה לשר לביטחון פנים בדרישה לחקור את האירועים במצפה אביחי ובהם, לדבריו, "גירוש ילדים קטנים מהבית ותקיפה מינית של צעירה על ידי שוטרי מג"ב". בן ארי הוסיף כי "יש לאתר את השוטרים האחראים ולמצות עמם את הדין".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית שנערכה לא נמצא בסיס לטענות. הפינוי בוצע במקצועיות תוך רגישות רבה ולא נרשמו כל אירועים חריגים במהלכו. ראוי להדגיש כי עד כה טרם התקבלה כל תלונה בנושא, למרות זאת, הטענה תועבר על ידי משטרת ישראל לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת