העבריין מאיר אברג'יל נעצר במפתיע בברלין

לפני 7 שנים נעצר העבריין מאיר אברג'יל בגרמניה על סחר בסמים. הוא שוחרר במסגרת עסקת טיעון אחרי 20 חודשים - בתנאי שלא ישוב לעולם לאדמת המדינה. אלא שבשבוע שעבר שב לברלין - ונעצר במקום. כעת הגרמנים דורשים להשאיר אותו במעצר במשך 10 חודשים נוספים

פרסום ראשון: העבריין מאיר אברג'יל נעצר בשבוע שעבר בפתיע בברלין. אברג'יל, העומד לטענת המשטרה בראש ארגון פשע יחד עם אחיו יצחק, נעצר בבירת גרמניה בשעה ששהה שם בביקור משפחתי.

כבר לפני שבע שנים נעצר אברג'יל בגרמניה והואשם בסחר בסמים. הוא חתם עם הגרמנים על הסדר טיעון לפיו נגזרו עליו 30 חודשי מאסר, ובתום 20 חודשים הוא שוחרר בתנאי שלא ידרוך שוב על אדמת גרמניה.

אלא שאברג'יל לא עמד באיסור, שב לברלין ונעצר בשדה התעופה מיד לאחר נחיתתו. בחקירתו בשבוע שעבר בפני הגרמנים טען אברג'יל כי חשב שהאיסור להיכנס לגרמניה היא תקף רק לחמש שנים.

הגרמנים טענו כי האיסור עליו לשוב למדינה הוא לעד, ועל כן עם כניסתו למדינה הוא נעצר. בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט טענו הגרמנים כי העבריין הישראלי הפר את תנאי השחרור שלו ולפיכך מפקיעים ממנו את עשרת החודשים שניכו מתקופת מעצרו.

עו"ד אבי עמירם
עורך דינו של אברג'יל, אבי עמירם, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "ממה שאני הצלחתי לברר עד כה, מדובר בטענה של הגרמנים שלפיה מאיר לא היה אמור להיכנס לגרמניה לאחר שהוא שוחרר מהכלא שם. בעקבות הכניסה הוא נעצר".

"אנחנו כמובן מטבע הדברים מקווים שהעניין יתברר כמה שיותר מהר ושהוא ישוחרר. במידת הצורך, לאחר שנקבל פרטים מדויקים, ניסע לברלין להיפגש איתו ולעמוד על הפרטים לאשורם מפיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת