צפו: שוטרים מבצעים מעצר - וממשיכים להכות

שוטרים שהגיעו לעצור צעיר שהיה מעורב בקטטה במסיבה של בני העדה האתיופית בגדרה, הכו אותו באכזריות - גם לאחר שכבר נתפס. קרוביו של החשוד טוענים שזו לא הפעם הראשונה שהמשטרה נוהגת כך נגד בני העדה. צפו בתיעוד האלימות המשטרתית

גם תושבי השכונה בגדרה, שהזמינו את המשטרה כדי לעצור את הקטטה, לא ציפו שהפעולה תהיה אלימה כל כך. זה קרה במוצאי שבת בשבוע שעבר. במהלך חגיגות שבת חתן של בני העדה האתיופית בשכונת שפירא בעיר התלהטו הרוחות, וקטטה פרצה בין כמה מהצעירים. ביניהם בלט צעיר אחד צנום, בן 21, שלטענת המשטרה התנגד למעצר ותקף את השוטרים. אבל גם כששני שוטרי הסיור הצליחו לשים עליו יד, הם לא הפסיקו לבעוט בו ולהכות אותו באזיקים עד זוב דום.

העדים לאירוע הזה לא נותרו אדישים. אחיו של העצור סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אח שלי הוא לא הכי מושלם בעולם, אבל יש כלים ויש חוקים להשתמש בצורה הנכונה ולא כמו שהשתמשו". בשכונה הזו שבגדרה אומרים שאלימות המשטרה נגדם היא דבר שבשגרה. בני המשפחה מתכוונים לקחת את תיעוד התקיפה למחלקת חקירות שוטרים.

לדברי האח, "זה לא המקרה הראשון ולא האחרון, כל פעם בשכונה הזו הם מרביצים ולוקחים בניידות ומחזירים אותם בלי תיק. במקרה של העדה שלנו האלימות היא קשה".

במשטרת מרחב שפלה אומרים בתגובה כי החשוד נעצר לאחר שתקף שוטרים והמשיך לעשות זאת גם בתחנת המשטרה. מחר הוא יובא לבית המשפט להארכת מעצרו בחשד לתקיפת שוטרים. אם במחלקה לחקירות שוטרים יחליטו לקבל את התלונה שלו, ייתכן שבסיפור הזה הוא לא יהיה היחיד שיואשם בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת