ירי לעבר מכוניתו של עד במשפט "הולילנד"

ימים ספורים לאחר הגשת כתבי האישום בפרשת "הולילנד", אלמונים ביצעו ירי לעבר מכוניתו של אחד העדים. סימני ירי התגלו על רכבו של עו"ד אבי דרכסלר, לשעבר ראש מנהל מקרקעי ישראל ומעדי התביעה המשמעותיים בפרשה, ושמשת הרכב נופצה. בשלב זה לא ברור אם מדובר ב"ירי אזהרה" או בניסיון ממשי לפגוע בדרכסלר

מי מאיים על עד התביעה במשפט "הולילנד"? עורך הדין אבי דרכסלר, מעדי התביעה המשמעותיים בפרשה, דיווח לפנות בוקר למשטרה כי גילה סימני ירי על מכוניתו. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

עו"ד דרכסלר שימש בין השנים 1998 ל-2000 כראש מינהל מקרקעי ישראל. מתוקף תפקידו נחשף דרכסלר, כך על פי כתבי האישום שהוגשו, למהלכי השוחד שבוצעו תמורת אישורי בנייה חריגים לפרוייקט הולילנד.

לפנות בוקר ירד דרכסלר מביתו בשכונת רמת חן אל רכבו, והופתע לגלות את שמשת הרכב מנופצת וכן מספר חורי קליעים על גוף הרכב. דרכסלר דיווח מיד למשטרה, שהגיעה למקום בכוחות גדולים. איש מהשכנים לא דיווח על קולות ירי או על אירוע חריג כלשהו בשעות שבהן ככל הנראה בוצע הירי.  

בשלב זה לא ברור אם מדובר ב"ירי אזהרה" או בניסיון ממשי לפגוע בדרכסלר. החקירה מתנהלת במרחב דן של מחוז ת"א במשטרה.

16 כתבי אישום הוגשו בפרשה

במסגרת פרשת הולילנד הוגשו בשבוע שעבר 16 כתבי בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שהסנגורים הרבים של כל המעורבים בפרשה קיבלו הודעה מסודרת על כך.

חומר החקירה שנאסף בפרקליטות, הוביל לגיבוש תשתית ראייתית לפיה הלל צ'רני, מבעלי הקרקע במתחם הולילנד, קידם לכאורה את אישורן של תוכניות הבנייה ואת ההקמה של פרויקט הולילנד, "באמצעות מתן שוחד למספר רב של נבחרי ציבור ועובדי ציבור על מנת שינצלו סמכויותיהם כדי לקדם את האינטרסים של יזמי הפרויקט".

לטענת הפרקליטות, השוחד ניתן בשנים 1994-2007 "בהיקף חסר תקדים של מיליונים רבים, כשאביגדור קלנר וחשודים נוספים, רכשו חלק מן הקרקע במתחם זה, וקידמו אף הם את תכניות הבנייה וההקמה באמצעות מתן שוחד בשנים 2002-2007".

כתב האישום מתייחס לשלוש פרשיות נפרדות, שכרוכות האחת בשנייה, ועניינן קידום פרוייקטי נדל"ן שונים בארץ תוך מתן שוחד לעובדי ולנבחרי ציבור שונים, בדגש על עבירות שליוו את הליכי התכנון בעיריית ירושלים ובמנהל מקרקעי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק