"כל יום יש רצח ביפו, צריך לפרק את המשטרה"

נוצרים, מוסלמים ויהודים השתתפו באלפיהם במסע הלוויה העצוב של גבי קאדיס, בכיר הקהילה הנוצרית שנרצח אתמול במהלך תהלוכת חג המולד על-ידי אדם המחופש לסנטה קלאוס. אחיו של הנרצח מירר בבכי: "מבקש ממפכ"ל המשטרה לעשות הכל, יום ולילה, כדי למצוא את הרוצח". 6 בני אדם נעצרו בחשד למעורבות, כל כיווני החקירה נבדקים

אלפי בני אדם – בהם נוצרים, מוסלמים ויהודים - השתתפו אחר הצהריים במסע הלוויה של גבריאל (גבי) קאדיס, מראשי הקהילה הנוצרית-אורתודוכסית ביפו.

קאדיס, יו"ר האגודה הנוצרית-אורתודוכסית ביפו, נדקר אתמול בסיום תהלוכת חג המולד הנוצרית על ידי אדם המחופש לסנטה קלאוס, שהתנפל עליו חמוש בסכין קצבים ונמלט מהמקום שהוא מותיר את הנדקר שותת דם ברחוב. קאדיס פונה במצב קשה לבית החולים וולפסון, שם מת מפצעיו.

המשטרה חסמה בכוחות גדולים את רחוב יפת ביפו במהלך מסע הלוויה. בין הנוכחים היו ראשי העדה הנוצרית אורתודוכסית, ראשי העדה המוסלמית ביפו שבאו להביע הזדהות, חברים במועצת העיר ת"א יפו וכן מפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול ושורה של קציני משטרה בכירים.

אלמנתו של קאדיס מיררה בבכי לאורך הלוויה כולה, ואילו אחיו אמר בזעם: "אני מבקש ממפכ"ל המשטרה לעשות הכל, יום ולילה, כדי למצוא את הרוצח הזה. אם לא ימצאו את הרוצח צריך לפרק את המשטרה פה ביפו. כל יום יש רצח פה ביפו, צריך לעשות הכל – לא לנוח ולא לישון – ולמצוא את הרוצח הזה".

המשטרה עצרה שישה חשודים במעשה, שיובאו הערב לבית המשפט השלום בת"א לדיון בהארכת מעצרם. כל השישה הם בני משפחה אחת, כשרובם צעירים בשנות ה-20 לחייהם. בימ"ר תל אביב, שאליו הועברה החקירה על רקע רגישותה, בודקים את כל האפשרויות בהן בין היתר סכסוך אישי, סכסוך על רקע עסקי וכן מאבקים פוליטיים בין הנוצרים ביפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק