חשד: עיתונאים חרדים הציגו את מפקד מחוז ירושלים כנאצי

ישי כהן ויקי אדמקר, שני עיתונאים חרדים, נחקרו היום באזהרה בחשד להסתה לאחר שפרסמו תמונות המציגות את מפקד מחוז ירושלים ניסו שחם כקצין נאצי. השניים סירבו להתייחס לחקירה, אך זעמו על עצם החקירה. "לא הגיוני שעיתונאי לא יכול לבצע את עבודתו", אמרו בתום החקירה ביאחב"ל

תמונות ההסתה שפורסמו נגד ניסו שחם (חדשות 2)

כחלק ממאמצי המשטרה לאתר את מפיצי המודעות שבהן נראה מפקד מחוז ירושלים, ניסו שחם, לבוש במדי אס-אס, נחקרו היום שני עיתונאים חרדים במשרדי היחאב"ל בלוד. השניים, יקי אדמקר (חדרי חרדים) וישי כהן (כיכר השבת), נחקרו היום באזהרה במשך כשלוש בחשד להסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור. הסיבה הרשמית - פרסום אותן המודעות באתרי החדשות שבהם עובדים השניים, ובכך בעצם לקחו חלק בהסתה נגד שחם. הם שוחררו בתום החקירה.

חשוב לציין כי התמונות של הפשקעווילים פורסמו בכלי תקשורת רבים, כמובן גם בעיתונות הכללית. גורמים בתקשורת החרדית ששוחחנו איתם הביעו תמיהה על כך שהמשטרה בחרה לחקור רק שני עיתונאים שפרסמו את התמונות והעלו השערה כי מדובר בניסיון של המשטרה לקבל מידע נוסף מהשניים שמגיעים מהחברה החרדית ואולי מכירים מידע על שעשוי לסייע בחקירת הפרשה וכך להגיע לעומדים מאחוריה.

מעצרם של העיתונאים הגיע לאחר שאתמול עצרה המשטרה שני תושבי בית שמש בחשד למעורבות בפרשה, בהכנה ובהפצת המודעות.  

יקי אדמקר אמר בתגובה: "איני יכול להתייחס לעניין החקירה עצמה מחשש לשיבוש הליכיה. רק אומר שזו בושה שבמדינת ישראל נחקרים עיתונאים שעושים את עבודתם נאמנה".

ישי כהן מסר בתגובה: "לעצם החקירה לא אוכל להתייחס, אך איני יודע אם לצחוק או לבכות כשאני שומע את החשדות החמורות נגדי. עשיתי את עבודתי נאמנה כעיתונאי חרדי, ואני תמהה מדוע רק עיתונאים מהעיתונות החרדית ולא נחקרו גם עיתונאים מהעיתונות הכללית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק