תיעד נהגים משתוללים בכביש - המשטרה התעלמה

לרמי רוסו נמאס מנהגים שמשתוללים על הכביש. הוא לא רק מקטר, הוא גם עושה - ומתעד אותם באמצעות מצלמה שפועלת במכונית שלו באופן קבוע. הוא הציע את התיעוד למשטרה – אבל מבחינתם הטיפול בזה כנראה מסובך מידי

כביש מהיר סמוך לעכו, רוכב קטנוע מתועד עם ליווי צמוד של שני כלבים - מלפנים ומאחור; לא רחוק משם, נהג מכונית פרטית מחליט לעקוף משמאל דרך שני נתיבים נגדיים. אלו רק חלק מעבירות התנועה שמתעד בכל יום רמי רוסו, מתנדב במשטרה ונאמן של בטיחות בדרכים.

"זה עבירות של פשיעה, מפני שהן מובילות וגורמות לתאונות דרכים ולהרוגים", הוא אומר בשיחה עם חדשות 2. "זה זלזול בחוק. עצם העובדה שזה נעשה בריש גלי, בלי להתחשב באף אחד, מתוך ידיעה שלא יתפסו אותי".

רוסו מצלם כמעט הכל, מתעד כמה עבירות לפחות בכל יום. לפני חצי שנה הוא הציע למשטרת התנועה להקים יחידת מתנדבים שיתעדו ויסייעו להוריד מהכביש נהגים מסוכנים. "התגובה הייתה חוסר התייחסות", הוא אומר. "לא התייחסו לפניות שלי. אמרו 'כן, אנחנו נבדוק את האפשרות, נעביר את זה לגורמים המתאימים', ולא זכיתי לתשובות.

לאינטרנט במקום לביהמ"ש

בשנה שעברה התיעוד כמעט עלה לו ביוקר. צעיר מהכפר אבו סנאן ניסה לתקוף אותו במוט ברזל, רוסו נאלץ לשלוף את האקדח. "אין מספיק כוח שיטור על הכבישים, כדי לתפוס את אותן עבירות כמו שאני תופס", הוא אומר. "אם היו יותר ניידות סמויות, אם היו יותר שוטרים על הכביש, אני מניח שהדבר היה נותן גם הרגשת ביטחון יותר לאזרחים האחרים".

ועד שהמשטרה תחשוב איך לגייס את הציבור לעזרתה, שוטרי התנועה ימשיכו לחפש מתחת לפנס. והסרטונים של רוסו? הם יגיעו לרשת האינטרנט, במקום לבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת