נסגר התיק נגד שופט העליון דנציגר מחוסר אשמה

כתב אישום לא יוגש נגד השופט יורם דנציגר: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה הערב על סגירת תיק הראיות נגד שופט העליון מחוסר אשמה. "לאחר בדיקת הראיות עולה כי לחיאני לא קיבל טובת הנאה מדנציגר", כתב היועמ"ש בהחלטתו

בהתאם להמלצת המשטרה, הורה הערב היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לגנוז את תיק החשדות נגד שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר.

החשדות נגד דנציגר נגעו לקשריו עם ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, טרם מינויו לשופט, בעת שעסק בעריכת דין. בנוסף, נחשד דנציגר כי סייע ללחיאני לקבל במרמה אשראי מבנק איגוד. עם תחילת החקירה, יצא דנציגר יצא לחופשה מבית המשפט העליון מרצונו.

"דנציגר לא העניק כל טובת הנאה ללחיאני"

הערב, כאמור, הורה היועץ המשפטי לסגור את התיק נגד השופט. "לאחר בחינת מקיפה ומדוקדקת של חומר הראיות הגעתי למסקנה כי יש לסגור את התיק כנגד דנציגר בעילה של העדר אשמה, שכן שוכנעתי כי דנציגר לא העניק כל טובת הנאה ללחיאני בעת כהונתו כראש עיר", כתב היועץ המשפטי בהחלטתו.

הוא פירט עוד בהחלטה כי בשל הסיכום שנקבע מראש בין דנציגר ללחיאני, "לא נמצא כי לחיאני קיבל טובת הנאה מדנציגר... גם אלמלא היה לחיאני משמש בתפקידו הציבורי, היה דנציגר נוהג באותה הדרך, ולא מבקש תוספת תשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת