חשוד בביצוע "תג מחיר" נעצר בכנסת

משמר הכנסת עצר הערב אדם החשוד בפעולת תג מחיר. האיש הגיע לשערי הכנסת וּביקש להיכנס למשכן, אולם על פי מידע מוקדם מהמשטרה התברר כי הוצא נגדו צו מעצר. לאחר התייעצות עם יו"ר הכנסת, הוחלט להעבירו לחקירה

אירוע חריג במשכן הכנסת: משמר הכנסת עצר היום פעיל ימין החשוד בפעולת תג מחיר. הוא נעצר בשערי המשכן, לאחר שהגיע לפגישה עם חבר כנסת מאחת ממפלגות הימין.

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי האיש הגיע לשערי הכנסת וביקש להיכנס למשכן, אולם על פי מידע מוקדם מהמשטרה התברר כי הוצא נגדו צו מעצר. לאחר התייעצות מהירה שבוצעה עם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין, הוחלט להעבירו לחקירה במשטרה.

האיש, פעיל מוכר בבנימין, חשוד שלקח חלק בארגון האוטובוסים שהובילו פעילים לאירוע המחאה וההתפרעויות בחטמ"ר אפרים.

גורמים בימין מסרו בתגובה כי אם אכן היה מדובר באדם שהיה מעורב בפעילות לא חוקית, הוא לא היה מגיע מיוזמתו לכנסת. בנוסף הם טוענים כי הוא אינו אחראי לפעילות תג מחיר קיצונית, אלא רק לפעולות מחאה לגיטימיות.

"נאלצנו להפעיל כוח פיזי נגד בני עמנו"

מי שהפך בעל כורחו לגיבור אירוע ההתפרעות בחטיפת אפרים, סמח"ט אפרים סגן אלוף צור הרפז מדבר לראשונה. אחרי כל הפרסומים והגינויים, הוא מוסר את גרסתו המלאה באשר למה שאירע באותו לילה שבו נשברו הכללים. "לצערנו נתקלנו בחטיבה שלנו באירוע שהוא לא נעים, שבו נאלצנו להתמודד באלימות ולהפעיל כוח פיזי נגד יהודים מתוכנו, בני עמנו", הוא מתאר בצער.

"באותו ערב הייתה אפשרות שהכוחות, לא צבא, אבל כוחות משטרה ומג"ב אמורים היו לפנות את התיישבות שהיא לא חוקית, מה שנקרא רמת גלעד, ולאור ההחלטה על הפינוי, כן פינוי, לא פינוי, הגיעו כל מיני שמועות", מספר אלוף הרפז.

"בסופו של דבר חלק מהמתיישבים, חלק קטן ואני אומר את זה שולי אפילו, החליט לבצע פעולות של הפרות סדר כנגד הצבא וכנגד מפקדים בצבא. הגיעו לאזור סדר גודל של בין 300 ל-500 שהגיעו לאזור רמת גלעד עצמה, זו אחת הגבעות שנמצאת על ההתיישבות, זרקו משם אבנים, חסמו את הציר לרכבים פלסטינים ולרכבי צבא, רגמו את הרכב של המפקד שלי של המחט באבנים כולל זה שפתחו לו את הדלת של הג'יפ וזרקו לו אבן לתוך הג'יפ במזל לא פגעו בו, וגם הם הגיעו לחטיבה, להתפרע בחטיבה, ארבעים נערים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק