איומים על חייה של טניה רוזנבליט

הצעירה שהציתה את המחאה נגד הדרת נשים, לאחר שסירבה לשבת במושב האחורי באוטובוס ציבורי, קיבלה בימים האחרונים איומים על חייה. אלמונים פנו לרוזנבליט בפייסבוק ובטלפון ואיימו עליה: "תיזהרי באוטובוסים, את מתה". המשטרה פתחה בחקירה

טניה רוזנבליט. מי מאיים עליה? (חדשות 2)

הצעירה שהפכה לסמל במאבק נגד הדרת נשים נתונה בימים האחרונים לאיומים על חייה, לאחר שסירבה לשבת במושב האחורי באוטובוס שבו נסעו חרדים. פניות שקיבלה בשבועיים האחרונים לאחר פרסום המקרה, הובילו אותה להגיש תלונה במשטרה בניסיון לגלות מי הגורמים שמנסים לשבש את חייה.

במהלך דיון של הצוות הבין-משרדי לטיפול בתופעת הדרת נשים שנערך הבוקר בכנסת, חשפו נציגי המשטרה במרחב ירקון שנכחו בדיון את הגשת התלונה, ואמרו כי היא תטופל במסגרת חקירות היחידה.

התלונה הוגשה לאחר שרוזנבליט קיבלה איומים על חייה באמצעות חשבון הפייסבוק שלה, בדואר האלקטרוני, ובשיחות טלפון, שבהם היא הוזהרה "לשמור על עירנות באוטובוסים" ואיימו לעקוב אחריה. באחת משיחות הטלפון, אמר האלמוני מהעבר השני של הקו לרוזנבליט: "את מתה".  

הדיון נערך בראשות שרת התרבות והספורט, ובהשתתפות השר דניאל הרשוקביץ. הצוות התכנס היום לישיבתו השנייה, כדי לדון בתופעת הדרת הנשים בתחבורה ובבתי העלמין.

עוד בנושא:

טניה רוזנבליט: "הקיצונים משפילים ציבור שלם"

רה"מ: המרחב הציבורי יישאר פתוח

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת