קשיש העיר על חניה ואיבד את עינו

קשיש בן 78 שהעיר לאדם שחנה את רכבו על המדרכה הותקף ונשקפת סכנה לעינו. התקרית החמורה, שהתרחשה ביום חמישי שעבר בכפר סבא, הגיעה שעות לאחר שהתוקף קיבל מרשם פסיכיאטרי חדש עקב הידרדרות במצבו הנפשי. החשוד בתקיפה, גניקולוג בן 66, נשלח להארכת מעצר בתנאי אשפוז במרכז לבריאות הנפש שלוותה

ויכוח על מקום חנייה הסתיים בתקיפה קשה - גבר בן 66 חשוד כי תקף קשיש בן 78, שהעיר לו על מקום החניה שלו, וגרם לו לחבלה קשה בעינו. עקב כך אושפז הקשיש בבית חולים ונזקק לניתוח. החשוד, הסובל מהפרעה דו-קוטבית, נשלח למעצר בתנאי אשפוז במרכז לבריאות הנפש שלוותה.

האירוע החמור התרחש ביום חמישי האחרון בכפר סבא, לאחר שהחשוד החנה את רכבו בעודו ממתין לחבר. מכוניתו של החשוד חסמה בחלקה את המדרכה, והקשיש, יוסי חביב, שעבר במקום בקלנועית ביקש ממנו להזיז את כלי הרכב. על פי הגרסה שמסר התוקף למשטרה, הוא התעלם מבקשת הקשיש בטענה שיש לו מספיק מקום לעבור.

לדבריו, הקשיש החל לחבוט ברכבו בעזרת חפץ קהה. לאחר חילופי דברים בין השניים, סטר הקשיש לחשוד. "אני הורדתי לו סטירה ואמרתי לו די. אני לא מכיר אותו ואף פעם לא ראיתי אותו", העיד. עורכת דינו אסתר בר ציון הדגישה כי מעשיו נבעו מתוך תחושת איום ורצון להגן על עצמו.

עורכת הדין בר-ציון, מסרה בתגובה: "מדובר באירוע מצער שהתחיל כמעשה בריונות של המתלונן כלפי הלקוח שלי. מרשי הותקף על ידי המתלונן ואף גרם נזק לרכב. צר לנו על התוצאה הקשה של האירוע, בוודאי שלא הייתה לו כוונה לפגוע במתלונן".

"אמרתי לפסיכיאטרית שהטיפול לא עובד"

המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בכפר סבא להאריך את מעצרו של התוקף ב-48 שעות. בנימוקיה נכתב: "מדובר באירוע חמור מאוד. אדם איבד את עינו כתוצאה מהתקיפה". עורכת דינו של החשוד ביקשה להימנע מעונש מעצר וטענה כי מרשה הוא "מלח הארץ, שירת שירות צבאי קרבי וד"ר לגניקולוגיה". לדבריה החשוד היה בשוק כשנודע לו על מצבו של הקשיש ולא הייתה לו כל כוונה להטיל בו מום.

התוקף סובל מהפרעה דו-קוטבית ומטופל תרופתית בצורה סדירה מאז שנת 1997. לגרסתו, בתקופה האחרונה הבחין בתסמינים שמעידים על חוסר יציבות - נטייה לדיבור מהיר, חוסר שינה וחוסר נחת. "ביום רביעי צלצלתי לפסיכיאטרית שמטפלת בי ואמרתי לה שהטיפול לא עובד", סיפר החשוד. לדבריו הוא פנה מיוזמתו, בבוקר האירוע, לבית החולים שלוותה, שם הוחלט לשנות לו את המרשם. התקיפה החמורה התרחשה שעתיים בלבד לפני שהיה אמור להתחיל ליטול את התרופות החדשות.

השופטת דנה מרשק מרום קיבלה באופן חלקי את בקשתה של הסנגורית להקל בתנאי מעצרו של החשוד: "הסנגורית עותרת לשקול שחרור החשוד נוכח גילו, מצבו ונתוניו ואני מסכימה איתה שאכן מדובר באירוע עם נסיבות חריגות", כתבה השופטת בהחלטתה ושלחה את החשוד למעצר של יום אחד בתנאי אשפוז במרכז לבריאות הנפש שלוותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת