קרובת משפחתו של אלי ללוז: הוא לא היה חייב הסברים לאיש

שעות לאחר שהותר לפרסום דבר פענוח רצח המדען אלי ללוז, התייחסה קרובת משפחתו למותו. "אלי היה רווק, ללא ילדים, והוא בעצמו היה ילד גדול. שום דבר שעשה לא הצדיק רצח ושוד"

ב', קרובת משפחתו של המדען אלי ללוז שנרצח בתל אביב בשבוע שעבר, התייחסה הערב לראשונה למותו. "אלי היה רווק בן 70, ללא ילדים, שחי את חייו באופן פרטי. הוא לא היה חייב הסברים לאיש. אלי היה ילד גדול, ומה שהוא עשה או לא עשה לא הצדיק שוד ורצח", אמרה בשיחת טלפון ששודרה בתכנית "שש" עם עודד בן עמי.

מוקדם יותר הותר לפרסום דבר פענוח הרצח של הד"ר ללוז בדירתו שבצפון תל אביב: במסגרת הפרשה נעצרו ארבעה חשודים במעורבות ברצח מחבר העמים, בהן שתי יצאניות בשנות ה-20 המוקדמות לחייהן, ושני בני הזוג שלהן. פרטיהם המזהים ותמונותיהם של החשודים עדיין אסורים לפרסום.

על פי רפ"ק ניסים דאודי, ראש צוות החקירה המיוחד, הפענוח התאפשר בעקבות פתק שהושאר בדירה ובו מספר הטלפון של אחת היצאניות. לאחר מכן ביצעה המשטרה איכון למכשיר הטלפון הנייד שלה, ממנו התברר שהיא אכן הייתה באזור הרצח בשעה בה התבצע המעשה.

מהפרטים שנאספו בידי צוות החקירה המיוחד בראשותו של רפ"ק ניסים דאודי, עולה כי ללוז ז"ל הזמין את אחת היצאניות, שוהה בלתי חוקית בארץ, לבילוי בדירתו שברחוב דיזנגוף בת"א. היצאנית הציעה לו להביא עמה חברה נוספת - גם היא יצאנית שמוצאה מאותה ארץ.

מספר דקות לאחר שנכנסו לדירה, כך חושדים במשטרה, סיממו השתיים את המדען ולאחר שהכרתו התערפלה - דקרו אותו למוות. לאחר מכן נשארו שתי הבנות בדירה במשך כ-40 דקות, במהלכן שתו לשוכרה וגנבו כ-2,000 שקלים במזומן וכן מסך טלוויזיה.

על פי החשד, לאחר הרצח החליטו הצעירות להעלות באש את הדירה באמצעות אלכוהול. הן פיזרו את החומר הדליק בבית, הציתו אותו ולאחר מכן נמלטו מהמקום במונית, שאותה עדיין מנסה המשטרה לאתר. אחת החשודות, שנעצרה כבר ביום רביעי שעבר, הודתה ברצח ואף שחזרה אותם בפני החוקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת