אחרי 7 שנים: נעצר בחשד לאונס

צעיר מאזור חיפה שנעצר בחשד לעבירת הונאה, התברר כחשוד באונס שבוצע לפני 7 שנים, בזכות בדיקת דנ"א שנמצאה תואמת לזו שהייתה בזירת האונס. הצעיר חשוד שהתחזה לשוטר עם ציוד שגנב מהמשטרה וכבל את הצעירה באזיקים. עוד התברר כי החשוד כבר הטריד בעבר את המשטרה בעשרות תלונות שווא

נעצר שבע שנים אחרי העבירה: צעיר מאזור חיפה בשנות ה-20 המאוחרות לחייו, נעצר לפני מספר ימים בחשד לעבירת הונאה, אלא שבזמן מעצרו התברר שהוא חשוד באונס שביצע בצעירה אחרת בשנת 2005. החשוד שימש בזמן שירותו הצבאי נהג של קצין בכיר במשטרה הצבאית, וחשוד שהשתמש לצורך האונס בפריטים שהשאיל מהצבא כגון כובע של שוטר, אזיקים ותעודת שוטר.

לטענת משטרת חיפה, הוא הורה לצעירה להתלוות אליו, הזדהה כשוטר, וכשזו נכנסה לרכבו הוא לקח אותה לדרך צדדית ושם אנס אותה בכוח. הצעירה הגישה תלונה כבר אז, ודגימות דנ"א שלו נלקחו מהזירה, אבל לא נמצאה התאמה בגלל שהנתונים שלו עדיין לא היו במערכת. לפני מספר שבועות הוא נעצר בחשד לעבירת הונאה שביצע בצפון, ודגימת דנ"א שנלקחה ממנו שם, נמצאה מתאימה לאונס שבוצע לפני שבע שנים.

במשטרה הביעו שביעות רצון מהמעצר ומפענוח התיק, אבל גם מכך שהצליחו לעצור את האיש שהטריד אותם במאות שיחות טלפון שקיים למוקד המשטרה. אותו ש' נעצר לפני ארבע שנים והואשם בכך שהתקשר למוקד המשטרה בצפון מאות פעמים, כשהוא ממציא אירועים שכלל לא היו. במספר שיחות, שתיעודן פורסם בחדשות 2, דיווח על פיגועים ושלח ניידות לכל מיני אירועים פרי מוחו הקודח. במשך כמה חודשים הוא הצליח להתל בשוטרי המחוז עד שלבסוף נעצר, אלא שאז לא הייתה חובה לקחת דגימת דנ"א כמו שקיימת היום.

סנגורו של החשוד, עו"ד ליאור בר זוהר, טען היום כי ייתכן ומדובר בסגירת חשבונות של המשטרה עם החשוד. "המשטרה פתאום נזכרת באירוע משנת 2005 בתואנה שביצע אונס. החשוד שאני מייצג כופר בכל ומכחיש. המשטרה טוענת גם להתחזות, אבל לא היו דברים מעולם". למרות הדברים האלו, בית המשפט בחר להאריך את מעצרו בשלושה ימים נוספים והמתלוננת אף זיהתה את ש' במסדר זיהוי שבוצע היום במשטרת חיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת